کنگره آمریکا برای کاهش وابستگی عراق به انرژی ایران طرح داد

فارس نوشت: کنگره آمریکا در لایحه بودجه سال آینده میلادی وزارت خارجه این کشور، پیشنهاد یاری اقتصادی به اردن برای افزایش صادرات برق به عراق را ارائه نموده است.

کنگره آمریکا برای کاهش وابستگی عراق به انرژی ایران طرح داد

در سند بودجه سال 2020 وزارت خارجه آمریکا که روز چهارشنبه مجلس سنا منتشر کرد، بندی وجود دارد که به نظر می رسد هدف آن کاهش وابستگی عراق به واردات انرژی از ایران باشد.

این سند وزارت خارجه آمریکا را مکلف می نماید که سال آینده میلادی 25 میلیون دلار به اردن یاری کند تا ظرفیت این کشور برای فراوری و صادرات برق به کشورهای همسایه از جمله عراق افزایش یابد.

پایگاه المانیتور در این ارتباط نوشته است: کنگره در حال حمایت از کوشش های دولت [دونالد] ترامپ برای محدود کردن نفوذ ایران در عراق به وسیله سرانجام دادن به وابستگی بغداد به واردات برق از ایران است.

دولت آمریکا با وجود خروج از برجام و احیای تحریم های ضدایرانی، تاکنون به درخواست بغداد عراق را از تحریم های واردات گاز و برق از ایران معاف نموده است. واشنگتن همزمان در کوشش است تا با کاستن از وابستگی بغداد به برق و گاز ایران، از آنچه نفوذ ایران در عراق خوانده می گردد بکاهد.

با وجود فشارهای آمریکا، دو هفته پیش لؤی الخطیب وزیر برق عراق گفت بغداد بدون واردات گاز از ایران در فراوری برق با مشکل روبرو می گردد و به همین دلیل به واردات از ایران ادامه می دهد.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "کنگره آمریکا برای کاهش وابستگی عراق به انرژی ایران طرح داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره آمریکا برای کاهش وابستگی عراق به انرژی ایران طرح داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید