بیانیه خانه سینما در حمایت از مردم خوزستان

به گزارش نیلی ابزار، پس از آن که تعدادی از چهره های هنری در اعتراض به شرایط خوزستان در مقابل خانه هنرمندان تجمع کردند، خانه سینما هم بیانیه ای درحمایت از مردم آن استان منتشر کرد.

بیانیه خانه سینما در حمایت از مردم خوزستان

متن کامل بیانیه خانه سینما به شرح زیر است:

خوزستانِ ایران، ملتی نگرانِ توست، همه ایران نگرانِ توست، سینمای ایران نگران توست. متأسفانه این روز ها تصاویر ناخوش آیندی از خوزستان می بینیم. این پاره تن ایران، مهد تمدن ایلام با قدمتی به بلندای تاریخ کشور، سرزمین رود های خروشان و دشت های حاصلخیز و هور ها و تالاب های بزرگ و مردمی که ایرانی ترینِ ایران هستند و بوده اند به شرایطی دچار شده اند که بی سابقه است.

شرایط این روز های خوزستان و سیستان و بلوچستان، شایسته ایران ما نیست.

خوزستان بدون شک طی یک صد سال گذشته، بخشی بزرگ از هزینه های مالی و جانی کشورمان به خصوص در دوران جنگ را جانانه پرداخته است و شایسته نیست که مردمانش و پیکرش این گونه زخم خورده رها شوند.

با تأسف بسیار، در حالی که انواع و اقسام مصائب و بلایای طبیعی و دست سازِ بشر، امنیت و آرامش تمام مردم ایران را به بازی گرفته؛ مردم خوزستان، مصیبت بزرگ تری را هم تجربه می کنند که خاک و دام و طبیعت و جان شان را با شدت تمام تهدید می کند.

خشکسالی، بلایی است که می شد و می شود با یاری و همدلی، آثار ویرانگرش را تقلیل داد و با مدیریت درست و همراهیِ تمام قوا، تأثیراتِ مخربش را بر جان و چهرهِ خوزستان عزیز و دیگر سرزمین های تشنه ایران کاهش داد.

با این که خیلی دیر است، اما هنوز هم می شود ثابت کرد همه ایران یکی است. باید به مهر، دست هموطنان گرفتار خشکسالی را گرفت و اسباب نجات از این ورطه خانمان سوز را برای شان فراهم کرد.

به کنندگی از سینماگران ایران، وظیفه خود می دانیم همراه با هموطنان مظلوم خوزستان از تمام مسئولین کشور بخواهیم به حکم قانون در رفع مسائل مردم، به خصوص عوارض خشکسالی و دیگر مصائب خوزستان و ایران بکوشند.

تا دیرتر از این نشده، انجام دهید آنچه باید.

بعدازظهر امروز (چهارشنبه 30 تیر) هم، برخی از سینماگران با هدف حمایت از مردم خوزستان، مقابل خانه هنرمندان تهران جمع شدند.

چهره هایی، چون مسعود کیمیایی، کیانوش عیاری، نوید محمدزاده، آزاده صمدی، پگاه آهنگرانی، فرشته حسینی، محسن امیریوسفی، مجید صالحی، محمد بحرانی و … از جمله حاضران در این تجمع بودند.

در این تجمع، پلاکارد هایی در رابطه با شرایط بد این روز های خوزستان در دست هنرمندان قرار داشت.

منبع: فرارو

به "بیانیه خانه سینما در حمایت از مردم خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه خانه سینما در حمایت از مردم خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید