علم و تکنولوژی

ملکی در گفت وگو با خبرنگاران: سیاست گذاری واقعی به دنبال تعامل نهادهای حاکمیتی است

ملکی گفت: تمرکز بر چالش های عمومی کشور بدون ورود به راه چاره های مثبت و سازنده فایده ای ندارد.

27 خرداد 1398

در مراسم رونمایی گلکسی اس 10 این گجت های پوشیدنی معرفی می شوند

یک به روزرسانی در اپلیکیشن گجت های پوشیدنی سامسونگ، فهرست سری گجت هایی که قرار است در مراسم رونمایی گلکسی اس 10 معرفی گردد، افشا کرد. طبق این به روزرسانی اپلیکیشن Galaxy Wearable اندروید، که قبلا از آن تحت عنوان Samsung Gear یاد می شد، در این مراسم شاهد معرفی گجت هایی...

23 خرداد 1398

نقش مدنی دانشگاه های انگلیس افزایش می یابد

براساس طرح ارائه شده توسط کمیسیون مدنی دانشگاه های انگلیس، نقش مدنی دانشگاه های این کشور به منظور بهبود شرایط حاکم بر جامعه افزایش می یابد.

22 خرداد 1398

پاری سن ژرمن به راحتی صعود کرد

تیم فوتبال پاری سن ژرمن صعود آسانی را تجربه کرد.

11 خرداد 1398

طراحی سیستمی که زمان وقوع سونامی را دقیق تر می گوید

ایسنا نوشت: پژوهشگران دانشگاه استنفورد، سیستم جدیدی طراحی نموده اند که می تواند زمان وقوع سونامی را با دقتی بیش از سیستم های قدیمی پیش بینی کند.

9 خرداد 1398

ضرر900میلیونی استقلال ازانتقال تبریزی

درحالی که مرتضی تبریزی تا امروز هرگزخرید موفقی برای استقلال نبوده، خلف وعده امیرحسین فتحی درپرداخت حق انتقال این بازیکن به ذوب باعث به وجود آمدن ضرر900میلیونی شده است.

6 خرداد 1398

قطر 45 میلیارد دلار در آمریکا سرمایه گذاری می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از روسیاالیوم، منابع قطری از سرمایه گذاری 45 میلیارد دلاری این کشور در اقتصاد آمریکا خبر دادند.

5 خرداد 1398

فعال سازی خوشه های بزرگ ژنی با فریب دادن ژن های خاموش

ایرنا نوشت: محققان دانشگاه ایلینوی با فریب دادن ژن های خاموش بیان نشده در باکتری های Streptomyces توانستند خوشه های بزرگ ژنی را فعال نمایند که امکان فراوری محصولات طبیعی جدید را در اختیار می گذارند.

27 اردیبهشت 1398

فناوری ثبات خودرو در تونل ایلان ماسک متعلق به 100 سال پیش است

مهندسان می گویند سیستم توسعه داده شده توسط کمپانی بورینگ متعلق به ایلان ماسک برای حرکت خودرو درون تونل معروف مربوط به فناوری 100 سال پیشِ بکار رفته در ترن هوایی است.

25 اردیبهشت 1398

ذوب آهن همچنان تیم بدون شکست

به گزارش خبرنگاار مهر، دور برگشت لیگ برتر والیبال بانوان از امروزپنجشنبه (6دی) با برگزاری سه دیدار برگزار گردید. در رقابت های امروز تیم توپکا به مصاف ذوب آهن رفت. توپکا در حالی برابر قهرمان نیم فصل لیگ نهاده شد که سرمربی خود را در زمین نداشت و در غیاب (شهرزاد...

24 اردیبهشت 1398

کریمی: خودم هم نمی دانم چرا این قدر مصدوم شدم

محسن کریمی، بی صبرانه درانتطار بازگشت به میادین است. این بازیکن درباره شرایطی که با آن روبرو بود، حرف هایی دارد: بعد از اینکه با آسیب دیدگی روبرو شدم مدتی در شوک بودم ولی خدا را شکر الان در شرایط خوبی هستم و ان شاالله از نیم فصل دوم به تیم اضافه خواهم شد....

22 اردیبهشت 1398

منچستریونایتد، آسیب پذیرتر از همیشه (یادداشت)

منچستریونایتد، آسیب پذیرتر از همیشه مارتین کیون - مدافع سابق آرسنال ، یادم نمی آید تیمی از منچستریونایتد تا این حد آسیب پذیر بوده باشد، فرصت خیلی خوبی برای لیورپول پیش آمده است. دلیل آن، نداشتن کیفیت در یونایتد نیست، بازیکنان افت نموده اند چون اعتماد...

19 اردیبهشت 1398

مدل چهارم Galaxy S10 هم رؤیت شد

مدل چهارمی که منتسب به مدل 5G گوشی Galaxy S10 است، بالاخره در فضای مجازی رؤیت شد.

19 اردیبهشت 1398