علم و تکنولوژی

نکات طلایی درباره کرونای نو اومیکرون

خبرنگاران : نکاتی را درباره اومیکرون این نوع مرگبار سویه کووید باید بدانید که تعدادی از کشورها از جمله بریتانیا، ایتالیا و سنگاپور را مجبور نموده است که سفر از آفریقای جنوبی و سایر کشورهای منطقه را محدود نمایند.

29 دی 1400

هوش مصنوعی؛ ابزاری برای تقویت خلاقیت انسان

هوش مصنوعی و هنر به ظاهر نماینده دو دنیای مختلف هستند یکی فناوری و دیگری بشریت؛ اما با کمی دقت متوجه می شوید این دو مقوله ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند؛ هرچه باشد این بشر است که فناوری را به وجود می آورد. هوش مصنوعی دنباله ای بر تاریخ دراز فناوری است...

26 دی 1400

وسایل مورد احتیاج برای سفر با خودروی شخصی

وسایل مورد احتیاج برای سفر با خودروی شخصی شامل چه چیزهایی می گردد؟ برخی ها فکر می نمایند سفر با ماشین خودشان ممکن است دردسر داشته باشد، اما اگر از سلامت فنی ماشینتان مطمئن باشید و مجهز سفر کنید به مسئله ای بر نمی خورید و سفر خوبی خواهید داشت.

22 دی 1400

از دلیل تا درمان درد سیاتیک

درد سیاتیک که تحت عنوان رادیکولوپاتی کمر نیز شناخته می گردد، دردی است که در امتداد عصب سیاتیک شما ایجاد می گردد. این درد از قسمت پشت لگن خاصره تا پشت ران پاها کشیده می گردد. عصب سیاتیک، اولین و مهم ترین عصب در قسمت پای شما و بزرگترین عصب در تمام بدن...

17 دی 1400

رونمایی از کتاب بر فراز فروش در روز ملی کتاب و کتاب خوانی

همزمان با روز ملی کتاب و کتاب خوانی از کتاب بر فراز فروش که به وسیله سازمان فروش گروه خودروسازی سایپا تهیه و تدوین شده است، رونمایی شد.

13 دی 1400

توزیع بیش از هزار تبلت بین دانش آموزان کم برخوردار؛ به زودی

تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اطلاع داد به زودی بیش از هزار تبلت نیز به وسیله موسسه گیتی نژاد بین دانش آموزان کم برخوردار استان ها توزیع خواهد شد.

9 دی 1400

ماموریت های ویژه رئیس نو رگولاتوری معین شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، در حکم انتصاب صادق عباسی شاهکوه به سمت معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ضمن توصیه به انجام وظایف مندرج در اساسنامه این سازمان 3 ماموریت ویژه را به رئیس...

8 دی 1400

تساوی کسل کننده استقلال و تراکتور در نیمه نخست

استقلال و تراکتور در نیمه نخست دیدارشان به تساوی بدون گل رسیدند.

9 آذر 1400

عبدالملکی: 250 هزار شغل در نیمه نخست امسال ایجاد شد

وزیر کار گفت: طبق اطلاعات سامانه های وزارت کار، در 6 ماه اول امسال 250 هزار شغل در کشور ایجاد شده که در حال تقویت آن هستیم.

7 آذر 1400

اتوماتیک آنتی باکتریال نانویی ساخت ایران عرضه شد

یک شرکت دانش بنیان اتوماتیک با بدنه آنتی باکتریال حاوی نانوذرات فراوری و به بازار عرضه نموده است که با توجه به تماس دائمی اتوماتیک با دست، وجود خاصیت آنتی باکتریال می تواند مانع از توسعه عوامل بیماری زا در مصرف کنندگان گردد.

2 آذر 1400

آنالیز محل عفونت با چسب زخم هوشمند

اولین چسب زخم هوشمند در جهان، محل عفونت را آنالیز کرده و از طریق ارسال داده هایی به تلفن هوشمند، پزشک و بیمار را از مقدار بهبود زخم آگاه می کند.

29 آبان 1400

بیتکوین مثل سیگار، بی ارزش است اما پرطرفدار!

مدیرعامل بانک جی پی مورگان گفت: مشتریان بانک ما افراد بالغ هستند و وقتی بخواهند با پولشان بیتکوین بخرند نمی توانیم جلویشان را بگیریم اما وظیفه ما این است که تا جای ممکن نسبت به مخاطرات چنین کاری به آن ها هشدار دهیم.

8 آبان 1400

ثبت بیش از 100 هزار مقاله در سامانه دیجیتال نشریات

به گزارش خبرنگاران به نقل از موسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری (ISC)، دکتر محمدجواد دهقانی گفت: سامانه جامع صدور کد شناساگر دیجیتال (DOR) امکان ثبت و صدور یک کد منحصر بفرد برای هر مقاله پذیرش شده در نشریات کشور، دنیا اسلام و دنیا را به طور استاندارد فراهم...

1 آبان 1400

صنعت بسته بندی تشنه بروزرسانی تجهیزات و ماشین آلات

یک مقام مسئول گفت: در برای رونق صنعت بسته بندی و واردات تکنولوژی نیاز به تسهیلات بانکی داریم و باید با دریافت تسهیلات رقابتی بتوانیم تکنولوژی های نو را در صنعت چاپ و بسته بندی وارد کنیم.

22 مهر 1400

چرا وقتی در اینترنت ADSL آغاز به آپلود فایل می کنم؛ سرعت اینترنت در حد صفر می گردد؟ مشکل از اینترنت یا مودم است؟

یک مشکل رایج در میان کاربران اینترنت و احتمالا بیشتر در میان کاربران اینترنت ADSL است.

20 مهر 1400

چه کسانی اینستاگرام ما را نگاه می نمایند؟

اینستاگرام روش خاصی برای تماشا افرادی که در پروفایل (نمایه) شما بوده اند ندارد، زیرا این امکان با حریم خصوصی در تضاد است. اگر بدانید که دیگران می توانند ببینند که شما عکس ها و محتواهای به اشتراک گذاشتۀ آن ها را می بینید آیا باز هم حاضرید به پروفایل های...

16 مهر 1400

سری نو Civi شیائومی 5 مهر رونمایی می گردد

سری نو Civi شیائومی در تاریخ 27 سپتامبر برابر با 5 مهر رونمایی می گردد.

9 مهر 1400

واکنش شیائومی به ادعای سانسور در گوشی های این شرکت

شرکت شیائومی چین بیان کرد تلفنهای هوشمند این شرکت ارتباطات کاربران را سانسور نمی نمایند.

8 مهر 1400

اسامی پذیرفته شدگان رشته های خاص فوریتهای پزشکی اعلام شد

اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشـته های تحصیلی متمرکز و معرفی شدگان چند برابر ظرفیت پذیرش رشته تحصیلی نیمه متمرکز فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 1400 اعلام شد.

4 مهر 1400

نمایشگر سامسونگ تصاویر دو بعدی را به سه بعدی واقعی تبدیل می کند!

سامسونگ نمایشگر توسعه پذیر 13 اینچی اولد را به نمایش گذاشت که می تواند تصاویر دو بعدی را به سه بعدی تبدیل کند.

22 شهریور 1400
تعداد: (197)