کوچ استعدادهای جوان از دره سیلیکون

یک تحقیق و نظرسنجی جدید نشان می دهد که خروج کارکنان جوان سیلیکون ولی رو به افزایش است و همچنین استخدام نوآموزان مستعد سخت تر شده است.

کوچ استعدادهای جوان از دره سیلیکون

به گزارش خبرنگاران و به نقل از بیزنس اینسایدر، دره سیلیکون یا سیلیکون ولی(Silicon Valley) به عنوان مرکز تکنولوژی و نوآوری آمریکا و جهان شناخته شده است، اما افرادی که دستی در این صنعت دارند متوجه شده اند که سلطه آن آغاز به لغزش نموده است.

یک نظرسنجی که اخیراً از 300 کارمند فناوری در سیلیکون ولی پرسیده شد نشان داد که 49 درصد از آنها انتظار دارند که یک منطقه خارج از منطقه خلیج سانفرانسیسکو(Bay Area) به عنوان مرکز نوآوری ظهور کند.

گزارش این نظرسنجی که توسط گروه برانزویک(Brunswick) صورت گرفته است می گوید که اکثر کارکنانسیلیکون ولی یعنی حدود 74 درصد آنها گفته اند که انتظار دارند کشور چین در آینده ای نزدیک و طی پنج سال آینده به یک رقیب تهدید نماینده برای سیلیکون ولی تبدیل گردد.

براساس این نظرسنجی حتی اگر مشاغل بیشتری در زمینه فناوری فراهم شوند، حدود نیمی از کارکنان شرکت نماینده بر این باورند که استخدام استعدادهای جوان حتی نسبت به سال قبل دشوارتر خواهد شد. این ممکن است به این دلیل باشد که نسل جوان در خارج از دره سیلیکون به دنبال کار هستند.

آمار می گوید 41 درصد از افراد 18 تا 34 ساله آنالیز شده قصد دارند در سال آینده منطقه خلیج را ترک نمایند.

با وجود روند تنزل پیش بینی شده در ادامه همکاری و استخدام استعدادهای فناوری و افزایش رقابت در صنعت، دره سیلیکون در خصوص آینده همچنان خوش بین است.

بیش از نیمی از کارکنان مورد آنالیز گفتند که انتظار دارند شرکت هایشان رشد نمایند و تقریباً نیمی از آنها نیز گفته اند که بهترین روزهای سیلیکون ولی در پیش رو است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کوچ استعدادهای جوان از دره سیلیکون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوچ استعدادهای جوان از دره سیلیکون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید