ضرب الاجل 10 روزه برای مشخص تکلیف خودروهای ورود موقت

به گزارش نیلی ابزار، مهرداد جمال ارونقی ابلاغیه اخیر به گمرکات اجرایی کشور در رابطه با شرایط خودروهای ورود موقت را تشریح کرد و گفت: با توجه به تداوم شرایط حاکم بر کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا خودروهایی که با صدور پروانه ورود موقت یا تحت صحابت کارنه دوپاساژ به کشور وارد شده و مهلت اعتبار پروانه های آنها یا کارنه براساس مهلت های تعیین شده به اتمام رسیده است باید به گمرکات اجرایی تحویل شوند.

ضرب الاجل 10 روزه برای مشخص تکلیف خودروهای ورود موقت

وی افزود: با توجه به مسدود بودن بعضی از مرزها در حال حاضر امکان خروج بعضی از این خودروها میسر نیست، ولی زمان تعیین شده قبلی نیز به دلیل تمدیدهای مکرر تمدید نخواهد شد. بر این اساس، از سوی گمرک اخطاریه ای با مهلت 10 روزه جهت تحویل این خودروها به گمرکات اجرایی به ذی نفعان ارسال خواهد شد.

به گفته ارونقی، در صورت عدم تحویل یا خروج خودرو توسط ذینفع اقدامات قانونی در مورد آنها صورت می گیرد.

معاون فنی گمرک ادامه داد: در صورت عدم حضور مالک خودرو در کشور و ارائه درخواست مبنی بر تحویل خودرو یا خروج آن طبق وکالت نامه رسمی معتبر ارائه شده، پذیرش آن جهت تحویل خودرو به گمرک یا خروج از کشور با اخذ جریمه در صورت تعلق و با رعایت کامل مقررات بلامانع است.

به گفته او، با توجه به این که فعلا خروج خودروهای ورود موقت از کشور خارج از اختیار صاحب آن است متروکه اعلام نخواهد شد.

گفتنی است؛ مدت مجاز اقامت خودروهایی که به صورت ورود موقت به کشور وارد می شوند، معمولا سه ماه است و پس از مدت فوق باید از کشور خارج شوند، تمدید این مهلت منوط به موافقت قبلی گمرک ایران خواهد بود.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز

به "ضرب الاجل 10 روزه برای مشخص تکلیف خودروهای ورود موقت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب الاجل 10 روزه برای مشخص تکلیف خودروهای ورود موقت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید