استفاده از پهپاد برای حمل بسته های پستی در زمان بحران

حسین نعمتی در تبادل نظر با خبرنگاران، با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای طرح استفاده از پهپاد برای حمل بسته های پستی در موقعیت های اضطراری و بحرانی در کشور گفت: این طرح برای حمل بسته های سبک و زیر 2 کیلوگرم با همکاری شرکت ملی پست و پژوهشگاه فضایی ایران در کیش به صورت آزمایشی امتحان شد.

استفاده از پهپاد برای حمل بسته های پستی در زمان بحران

وی با بیان اینکه در حال پیگیری و ارزیابی امور مرتبط با اجرای این طرح هستیم، اضافه کرد: هنوز نتایج قطعی این طرح به صورت 100 درصد به دست نیامده است اما در صورتی که اطمینان از اجرای آن به 100 درصد برسد، می تواند در زمان وقوع بحران و شرایط اضطراری به یاری ارسال مرسولات در کمترین زمان ممکن بیاید.

مدیرعامل شرکت ملی پست ادامه داد: استفاده از پهپاد برای ارسال بسته ها و مرسولات پستی در جهان نیز مرسوم است اما استفاده از این فناوری پرهزینه بوده و به همین دلیل برای کاربردی کردن آن باید هزینه فایده گردد.

نعمتی با اشاره به وقوع سیل اخیر در مناطق مختلف کشور اعلام کرد: در صورت نهایی شدن، می توان از ظرفیت پهپاد پستی در مدیریت بحران و برای جابجایی مرسولات در محدوده شهرهای حادثه دیده استفاده کرد.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه برای مثال پهپاد پستی در کشوری مانند چین برای جابجایی مرسولات، کاربردی شده است، گفت: این فناوری ظرفیت حمل بسته تا وزن 2 کیلوگرم را دارد و برای ارسال بسته های کم وزن و سبک در کشور ما نیز می تواند کارآیی داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "استفاده از پهپاد برای حمل بسته های پستی در زمان بحران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از پهپاد برای حمل بسته های پستی در زمان بحران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید