پیشنهاد ایجاد صندوق مشترک ارز دیجیتال بین ایران و هند، افزایش تبادل گردشگر بین دو کشور

به گزارش نیلی ابزار، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با توجه به مشکلاتی که آمریکا به وجود آورده است، می توان برای توسعه گردشگری بین ایران و هند صندوق مشترک ارز دیجیتال ایجاد کرد، همچنین با توجه به صدور ویزای الکترونیکی، گردشگران هندی می توانند با ورود به ایران در فرودگاه ویزا دریافت نمایند.

پیشنهاد ایجاد صندوق مشترک ارز دیجیتال بین ایران و هند، افزایش تبادل گردشگر بین دو کشور

به گزارش خبرنگار نیلی ابزار، علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری امروز سه شنبه 2 مرداد 97 در دیدار با سائوراب کومار سفیر هند در ایران گفت: فرهنگ در جهانی پرآشوب امروز نزدیک نماینده قلب ها و ملت ها به یکدیگر است.

مونسان با بیان اینکه فرهنگ حلقه های اتصال ملت ها را به هم محکم می نماید، افزود: صدها سال است که روابط تاریخی بین ایران و هند برقرار است و این آمادگی وجود دارد که تفاهم نامه فرهنگی بین دو دولت عملیاتی گردد تا زمینه توسعه روابط فرهنگی فراهم آید.

معاون رئیس جمهوری افزود: با توجه به روابط خوب دو کشور در حوزه اقتصاد، سیاست و فرهنگ، تبادل گردشگران میان هند و ایران کم است، دو ملت روابط تاریخی خوبی با هم دارند و این قابلیت وجود دارد که تبادل گردشگر نیز بین ایران و هند افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری توضیح داد: با توجه به مسائلی که آمریکا به وجود آورده است، می توان برای توسعه گردشگری بین ایران و هند صندوق مشترک ارز دیجیتال ایجاد کرد، همچنین با توجه به صدور ویزای الکترونیکی، گردشگران هندی می توانند با ورود به ایران در فرودگاه ویزا دریافت نمایند.

او ادامه داد: زمینه های افزایش همکاری بین دو کشور ایران و هند در حوزه گردشگری وجود دارد، سازمان میراث فرهنگی آمادگی دارد تا مسائل و موانع موجود در راستا این همکاری را با یاری مسئولان کشور هند آنالیز و مرتفع کند، با معرفی نمایندگانی از سوی دو کشور باید این موضوعات پیگیری گردد.

مونسان با معرفی معاون صنایع دستی به عنوان نماینده سازمان برای آنالیز راهکارهای افزایش همکاری ها در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گفت: از مسئولان کشور هند دعوت می کنیم تا از شهر همدان که به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی در سال 2018 معرفی شده است بازدید نمایند و در همایشی که در ماه آگوست به همین مناسبت توسط سازمان جهانی گردشگری در همدان برگزار خواهد شد، حضور داشته باشند.

همچنین در این دیدار سائوراب کومار سفیر هند در ایران گفت: افزایش ارتباطت فرهنگی بین دو کشور از جمله مهم ترین ماموریت هایی است که در ایران دنبال می کنم، ارتباطات مثبت و سازنده و سفرهای متقابل مسئولان ارشد کشورها، نشان می دهد اراده ای قوی برای افزایش ارتباط بین ایران و هند وجود دارد.

او توضیح داد: تفاهم نامه ای بین سازمان میراث فرهنگی و شورای روابط فرهنگی هند وجود دارد و ما خوستار عملیاتی شدن مفاد این تفاهم نامه هستیم.

سفیر هند در ایران ادامه داد: فستیوال هند که به معرفی آیین و فرهنگ این کشور اختصاص دارد در ماه آگوست در ایران برگزار خواهد شد و امیدواریم این جشنواره در افزایش ارتباط فرهنگی دو کشور موثر و مفید باشد.

او همچنین با اشاره به رویداد همدان2018 گفت: همدان یکی از شهرهای مهم تاریخی جهان است و بی شک نمایندگانی از کشور هند در مراسم مربوط به این رویداد بزرگ شرکت خواهند کرد.

سائوراب کومار افزود: خوشبختانه با فراهم آمدن زمینه صدور ویزای الکترونیک، تعداد گردشگران ورودی از هند به ایران افزایش یافته است و امیدواریم با تسهیلاتی که در نظر گرفته می گردد در آینده تبادل گردشگر بین دو کشور بیش از پیش افزایش داشته باشد.

سفیر هند در ایران همچنین به موضوع خروج آمریکا از برجام اشاره نمود و گفت: ایران یکی از بزرگ ترین تامین نمایندگان نفت هند است، با توجه به تحریم هایی که با تازگی اعمال شده است و احتیاج کشور هند به نفت، مسئولان هندی در حال مذاکره و آنالیز برای پیاده سازی مکانیسم های بانکی هستند تا با وجود این شرایط مبادلات مالی بین دو کشور برقرار باشد.

او اظهار کرد: همچنین هند از سه کشور دیگر اروپایی که عضو برجام هستند درخواست نموده است تا بسته پیشنهادی خود را به زودی آماده و اجرایی نمایند، هند آماده همکاری با ایران برای عبور از این شرایط است و ما امیدواریم روابط بین دو کشور حفظ و ارتقا پیدا کند.

سائوراب کومار در انتها به چند برنامه فرهنگی هند اشاره نمود و گفت: برنامه تبادل فرهنگی در خصوص زبان سانسکریت با حضور اندیشمندان و صاحب نظران ایرانی و هندی این حوزه در کشور ایران برگزار خواهد شد، همچنین صدوپنجاهمین سالگرد مهاتما گاندی نیز هم زمان با هند در سایر کشورها از جمله ایران نیز برگزار خواهد شد.

سفیر هند در ایران افزود: سفر دو بانوی خلبان هندی با یک هواپیمای تک موتوره به سراسر جهان نیز از دیگر برنامه های فرهنگی است، این دو گردشگر در شهرهای بندرعباس، رفسنجان، اصفهان، تبریز و کرج نیز توقف خواهند داشت.

منبع: میراث آریا

به "پیشنهاد ایجاد صندوق مشترک ارز دیجیتال بین ایران و هند، افزایش تبادل گردشگر بین دو کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ایجاد صندوق مشترک ارز دیجیتال بین ایران و هند، افزایش تبادل گردشگر بین دو کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید