وزرای احتمالی دولت بایدن چه کسانی هستند؟

به گزارش نیلی ابزار، خبرنگاران : با افزایش شانس نامزد دموکرات ها برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، برآورد ها درباره وزرای احتمالی دولت وی افزایش یافته است.

وزرای احتمالی دولت بایدن چه کسانی هستند؟

به گزارش نیلی ابزار به نقل از فارس، با افزایش احتمال پیروزی جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، حدس ها درباره وزرای احتمالی دولت او افزایش یافته است.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، بایدن در حال حاضر در حال انتخاب وزرای دولت آینده آمریکا است و گمان می رود طی روزهای آینده شماری از آن ها را اعلام کند.

بایدن در سخنرانی روز شنبه گفت: روز یکم، برنامه خود را در زمینه کنترل ویروس کرونا به اجرا می گذاریم. طی ماه های پیش رو می توانیم جان بسیاری را نجات دهیم.

رئیس جمهور احتمالی آمریکا اضافه نمود، نظر به اینکه که میلیون ها آمریکایی بابت اجاره خانه و بردن غذا بر سر میزشان نگران هستند دولت او آمریکا را در جهت بازسازی کامل قرار خواهد داد.

در صورتی که جمهوری خواستار بتوانند اکثریت سنای آمریکا را حفظ نمایند، بایدن ناچار خواهد بود وزرای معتدل تری را برای دولتش معرفی کند تا بتوانند از سد سنا عبور نمایند.

بایدن سعی نموده تا کنون انتخاب وزرای دولت را به شکل بی سروصدا پیش ببرد اما شایعات و حدس هایی در این خصوص شکل گرفته اند.

حدس ها حاکی از این است که بایدن از دموکرات های پیشرو دولت باراک اوباما رئیس جمهور اسبق آمریکا بهره بگیرد.

به نوشته نشریه پولیتیکو، الیزابت وارن سناتور ایالت ماساچوست این شانس را دارد به عنوان وزیر خزانه داری و برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت به عنوان وزیر کار انتخاب گردد.

پایگاه آکسیوس نیز لیل برینارد را گزینه احتمالی وزارت خزانه داری و تونی بلینکن حامی برجام را گزینه احتمالی وزیر امور خارجه معرفی نموده است.

طبق حدس های پولیتیکو، سالی یتس معاون دادستان کل آمریکا در دولت اوباما می تواند یکی از گزینه های اصلی بایدن برای وزارت دادگستری باشد. همچنین ممکن است سوزان رایس مشاور امنیت ملی دولت اوباما به عنوان وزیر امور خارجه انتخاب گردد.

از دیگر وزارتخانه های کلیدی آمریکا که در طول دوره قبلی ریاست جمهوری جنجالی شده بودند می تواند به وزارت امنیت داخلی اشاره نمود که رویکرد آن در برابر مهاجران نقدها زیادی را در پی داشته است.

وزیر بهداشت و خدمات انسانی نیز با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا یکی از انتخاب های مهم بایدن خواهد بود.

در حال حاضر بایدن با دریافت 264 رأی الکترال در یک قدمی ورود به کاخ سفید قرار گرفته است اما دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که با کسب 214 رأی الکترال از او عقب افتاده، با مطرح کردن ادعای تقلب در انتخابات در کوشش است شکایت خود را به دیوان عالی آمریکا تحویل دهد.

منبع: اقتصادنیوز

به "وزرای احتمالی دولت بایدن چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزرای احتمالی دولت بایدن چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید