تحکیم پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا

به گزارش نیلی ابزار، رئیس جمهوری منتخب آمریکا جمعه با برنده شدن در ایالت جورجیا، پیروزی انتخاباتی خود را تحکیم کرد و دونالد ترامپ هم گفت زمان تعیین خواهد کرد که دولت دیگری به زودی روی کار خواهد آمد یا خیر. او به شدت به اذعان به اینکه بایدن ممکن است جانشین او شود، نزدیک شده است.

تحکیم پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا

به نقل از خبرگزاری رویترز، مرکز تحقیقات ادیسون که نتیجه در جورجیا را اطلاع رسانی کرد، همچنین پیش بینی کرد که ایالت کارولینای شمالی، از دیگر ایالت های سرنوشت ساز که تعداد زیادی از آراء در آن شمارش شده است، به دونالد ترامپ برسد و در مجموع آرای الکترال برای بایدن 306 و برای ترامپ 232 نهایی شود.

براساس این آمار، بایدن دموکرات در آرای الکترال توانسته ترامپ را شکست دهد و این برابر با 306 رایی است که ترامپ جمهوری خواه برای شسکت هیلاری کلینتون در انتخابات سال 2016 به دست آورده بود.

ترامپ در مراسم کاخ سفید که پیش بینی کرد واکسنی برای کرونا تا آوریل برای همه فراهم شود، به اذعان به اینکه او ممکن است کاخ سفید را در ماه ژانویه ترک کند، نزدیک شد اما مستقیما چنین حرفی نزد.

ترامپ در اولین حضورش از زمانی که پیش بینی شد بایدن برنده انتخابات سوم نوامبر باشد، گفت: دولت او حامی قرنطینه نخواهد بود. امیدوارم...هر آنچه در آینده رخ دهد- چه کسی می داند چه دولتی بر سر کار خواهد بود؟ فکر می کنم زمان مشخص کند.

دونالد ترامپ پس از این مراسم به سوالات پاسخ نداد.

او بدون ارائه سند و مدرکی مدعی شده که تقلب انتخاباتی گسترده ای علیه او اجرا شده و از اذعان به شکست خودداری کرده است. مقام های انتخاباتی ایالتی هیچ تخلف جدی ای گزارش نکرده اند و چندین چالش حقوقی در دادگاه شکست خورده است.

در حالی که ترامپ هنوز به شکست اذعان نکرده، مقام های بایدن می گویند که بدون توجه به آن کارهای مرتبط با دوره انتقالی را انجام می دهند. در حالی که آرای مردمی پیروز انتخابات را مشخص نمی کنند، بایدن با بیش از 5.3 میلیون رای یا 3.4 درصد جلوتر است. میزان آرای مردمی او که 50.8 درصد است، اندکی بالاتر از میزان آرای رونالد ریگان در 1980 است؛ در آن سال ریگان توانست جیمی کارتر را شکست بدهد.

ترامپ برای پیروزی دوباره در انتخابات، به جلوگیری از پیشتازی بایدن در حداقل سه ایالت نیاز داشته اما تا به امروز شواهدی دال بر این دیده نشده است. ایالت ها با ضرب الاجل هشتم دسامبر برای تایید رای گیری و انتخاب برگزینندگان برای کالج الکترال روبرو هستند تا رسما رئیس جمهوری جدید را در تاریخ 14 دسامبر انتخاب کنند.

تیم انتخابات بایدن در جورجیا جمعه اعلام نمود، انتظار ندارند که بازشماری دستی آراء در این ایالت به تغییر نتایج در آنجا منجر شود. سخنگوی کمپین ترامپ اما به فاکس نیوز گفت، آنها اطمینان زیادی دارند که می توانند در بازشماری جورجیا پیروز عمل کنند.

در همین حال، یک دادگاه ایالتی در میشیگان روز جمعه با درخواست حامیان ترامپ برای لغو تایید آرا در دیترویت که عمدتا به نفع بایدن بود، مخالفت کرد. مقام های امنیتی انتخابات فدرال گفته اند که هیچ مدرکی پیدا نکرده اند که هیچکدام از سیستم های رای گیری با حذف، عدم شمارش آراء یا تغییر آراء روبرو شده یا به نوعی تحت نفوذ قرار گرفته باشند.

ترامپ که در یک هفته گذشته با نیلی ابزار سخن نگفته بود، در مصاحبه با نشریه واشنگتن اگزماینر که روز جمعه منتشر شده، گفته به بازشماری آرا در جورجیا امیدوار است. دقایقی پیش از اعلام این نتایج در روز جمعه، ترامپ در توییتی بار دیگر ادعای تقلب در انتخابات را مطرح کرد و گفت حمایت های فوق العاده مخصوصا تظاهرات خودجوش که در تمام کشور شکل می گیرد، دلگرم کننده است. او گفت که ممکن است به تظاهرات روز شنبه در واشنگتن دی.سی سر بزند.

در همین حال جمهوری خواهان روز جمعه، از شکایت خود در ایالت آریزونا انصراف دادند. در ایالت پنسیلوانیا هم یک تیم حقوقی که به کنندگی از ستاد ترامپ شکایت علیه نتیجه انتخابات در این ایالت را طرح کرده بود، از ادامه این دعوی صرف نظر کرده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "تحکیم پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحکیم پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید