واکنش مومنی به توزیع متادون توسط داروخانه ها

به گزارش نیلی ابزار، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در مورد توزیع متادون وزارت بهداشت به هر جمع بندی که برسد ما هم درباره آن هیچ حرفی نخواهیم داشت. قرار است در جلسه آینده ستاد کمیته درمان از نمایندگان بخش های مختلف دعوت گردد و به هر نتیجه ای که رسیدیم طبق آن عمل می گردد.

واکنش مومنی به توزیع متادون توسط داروخانه ها

به گزارش ایسنا، اسکندر مومنی در حاشیه همایش فصلی دبیران شوراهای مبارزه با مواد مخدر سراسر کشور در جمع نیلی ابزار نیز گفت: رویکردهای ستاد مبارزه با مواد مخدر مقابله، درمان، کاهش آسیب، پیشگیری و صیانت اجتماعی است.

وی اضافه نمود: طرح یاریگران زندگی در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر با حضور رییس جمهور تصویب شد. ایشان نیز روی این طرح که تمرکز بر اقدامات پیشگیری دارد، تاکید کردند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه طرح یاریگران زندگی شامل همه گروه های مرجع است اظهار کرد: با توجه به نقش مشخص کننده آموزش و پرورش، اولویت اصلی ما نیز با آموزش و پرورش است و در این زمینه تفاهم نامه کلی به عمل آمد و توافق نامه اجرایی نیز نوشته شد تا شاخص ها مشخص گردد.

وی با اشاره به اینکه در منطقه ای هستیم که تحولات در آن شگرف است گفت: کشت مواد مخدر در افغانستان طی دو دهه 50برابر شده است و هر روز مواد مخدر صنعتی جدیدی وارد می گردد به طور مثال لابراتوارهای متعددی در افغانستان در امسال ایجاد شده است و افزایش ورود شیشه را داریم لذا باید در کنار درمان و مقابله، موضوع پیشگیری و اقدامات صیانت اجتماعی را در اولویت قرار دهیم.

مومنی معتقد است: باتوجه به اینکه شیوع اعتیاد در جمعیت کارگران و مراکز صنعتی نیز وجود دارد این موضوع در اولویت است که در گام بعدی آن را انجام دهیم. به موازات حرکت و کوشش با نهادهای فرهنگ ساز، گروه های مرجع و تشکلهای مختلف را نیز در برنامه داریم.

وی اضافه نمود: طی 10 سال گذشته به طور میانگین سالانه 5 درصد افزایش شیوع مواد مخدر را داشته ایم.

سردار مومنی در ادامه با اشاره به اینکه قوانین باید روزآمد شوند گفت: تحولات حوزه مواد مخدر به دلیل اینکه یکی از تجارتهای سیاه بزرگ در جهانست، باید قوانین را نیز به تناسب شرایط و رویکردهای خود تغییر دهیم. قوانین خوب و جامع طی مراحل زمان احتیاج به روز آمدی دارند و حوزه مواد مخدر نیز به همین صورت است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در بخش دیگری گفت: جمهوری اسلامی ایران به نمایندگی از جهان مبارزه می نماید. نگاه جمهوری اسلامی ایران این است که امنیت را یکپارچه می بیند و تفاوتی قائل نیست برای امنیت خود و کشورهای دیگر؛ نگاه ایران به یک اندازه است و در همین راه شهید می دهیم، اما متاسفانه آنها به مسئولیت خود واقف نیستند و جز تقدیر و تشکر زبانی کار دیگر انجام نمی دهند.

وی درباره توزیع متادون در داروخانه ها نیز گفت: به طور حتم بهترین تصمیم در این زمینه گرفته می گردد. ستاد مبارزه با مواد مخدر مجموعه ای از نهادهای موثر است و کمیته تخصصی در این زمینه نیز وزارت بهداشت و درمان است.

وی اضافه نمود: وزارت بهداشت در مورد توزیع متادون به هر جمع بندی که برسد ما هم درباره آن هیچ حرفی نخواهیم داشت. قرار است در جلسه آینده ستاد کمیته درمان از نمایندگان بخش های مختلف دعوت گردد و به هر نتیجه ای که رسیدیم طبق آن عمل می گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "واکنش مومنی به توزیع متادون توسط داروخانه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مومنی به توزیع متادون توسط داروخانه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید