لزوم بازنگری در اسناد و ساختار سازمان ملل اجتناب ناپذیر است

سفیر ایران در قزاقستان با اشاره به لزوم تغییر ساختار و بازنگری در اسناد سازمان ملل گفت: نزدیک 70 سال از تأسیس این سازمان می گذرد اما همچنان شاهد اقداماتی از سوی بعضی کشورها هستیم که با اصول سازمان و حقوق بین الملل مغایرت دارد.

لزوم بازنگری در اسناد و ساختار سازمان ملل اجتناب ناپذیر است

به گزارش خبرنگار دفاتر منطقه ای خبرنگاران، مجید صابر سفیر ایران در قزاقستان در کنفرانس مدل بین المللی سازمان ملل متحد در دانشگاه اوراسیای این کشور با اشاره به نقش تاریخی ایران در شکل گیری سازمان ملل و تدوین منشور ملل متحد، گفت: در حالیکه نزدیک به 70 سال از تأسیس سازمان ملل متحد می گذرد همچنان شاهد اقداماتی از سوی بعضی از کشورها هستیم که با اصول سازمان ملل و قوانین حقوق بین الملل مغایرت دارد.

وی اضافه کرد: وقوع جنگهای متعدد، عدم پایبندی به موافقتنامه ها و تعهدات بین المللی، خروج یکجانبه از این توافقات، برخوردهای سلیقه ای با سازوکارها و سازمانهای بین المللی، عدم اجرا یا اجرای سلیقه ای و ناقص قطعنامه های شورای امنیت، دخالت در امور داخلی کشورها، تلاش برای براندازی حکومت های قانونی، کشتار غیر نظامیان، بی توجهی به وضعیت آوارگان و بسیاری موارد دیگر باعث شده تا لزوم بازنگری در اسناد و ساختار سازمان ملل اجتناب ناپذیر باشد.

سفیر ایران تغییر ساختار و بازنگری در اسناد سازمان ملل متحد را خواست بسیاری از کشورها مطرح نمود و گفت: بازنگری در اسناد و ساختار سازمان ملل باید بر اساس اصول دموکراسی، اجتناب از اعمال قدرت، برابری کشورها، و احترام به تنوع فرهنگ ها انجام گردد تا منافع همه کشورها را تأمین کند.

در ابتدای این مراسم، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد درپیامی به این کنفرانس، از برگزاری این نشست در قزاقستان استقبال نمود و دانشجویان شرکت کننده در همایش را به تلاش و تلاش جهانی برای برقراری صلح دعوت نمود.

ح

منبع: خبرگزاری فارس

به "لزوم بازنگری در اسناد و ساختار سازمان ملل اجتناب ناپذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم بازنگری در اسناد و ساختار سازمان ملل اجتناب ناپذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید