سامسونگ می خواهد دوربین سلفی را به زیر نمایشگر منتقل کند

فرقی ندارد طرف کدام سمت نمایشگر های دارای بریدگی و نمایشگرهای حفره دار را گرفته اید، تقریبا همه ما نمایشگر هایی فوق العاده که هیچ کدام از آن ها را ندارد، ترجیح می دهیم. حالا بگذارید خبر خوبی به شما بدهیم و بگوییم امروز و به لطف سامسونگ از هر زمان دیگری به دیدن نمایشگری هایی بدون بریدگی یا حفره، نزدیک تر هستیم. با توجه به فراگیرتر شدن گوشی هایی با سنسور اثر انگشت در زیر نمایشگر که اتفاقا بسیاری از آن ها از یک دوربین در زیر نمایشگر برای اسکن اثر انگشت استفاده می نمایند، به دیدن دوربین سلفی در زیر نمایشگر نزدیک تر شده ایم.

سامسونگ می خواهد دوربین سلفی را به زیر نمایشگر منتقل کند

خوشبختانه، سامسونگ از همین حالا دارد روی این تکنولوژی کار می نماید. این خبر اولین بار از طرف مدیر بخش تحقیق و توسعه سامسونگ، آقای Yang Byung-Duk اعلام شد و حالا توسط رسانه های کره نیز دوباره بازتاب و تایید شده است.

صنعت گوشی های هوشمند تا همین حالا هم راهکارهای مختلفی برای حذف بریدگی یا حفره از نمایشگرها انجام داده است. از بازگشت دوباره گوشی های کشویی گرفته تا مکانیزم پاپ آپ، همگی در راستای داشتن نمایشگری تمام صفحه و بدون مزاحم بوده است. این روزها حتی بلندگوی تماس نیز به زیر نمایشگر منتقل شده و جدیدترین نمونه ها در این زمینه، گوشی های ال جی G8 و هواوی P30 Pro هستند. سنسورهای دیگر مثل سنسور مجاورت و سنسور تنظیم روشنایی صفحه نیز توانسته اند راه خود را به بخش پشتی نمایشگر پیدا نمایند و در این بین تنها دوربین سلفی مانده که هنوز نتوانسته به زیر نمایشگر منتقل گردد. در خبرهایی که درباره کوشش سامسونگ در این زمینه منتشر شده، عنوان شده که دوربین سلفی می تواند به خوبی در زیر نمایشگر قرار بگیرد. این تکنولوژی به قدری خوب می تواند عمل کند که نه خللی در عملکرد دوربین سلفی به وجود می آید و نه نمایشگر مسئله ای در نمایش خواهد داشت.

این خبر شاید یکی از بهترین خبرهایی باشد که این روزها در دنیای موبایل ها می شنویم. متاسفانه سامسونگ هنوز نگفته که عملکرد دوربین و نمایشگر به صورت همزمان به چه شکل خواهد بود و نمی دانیم که چطور بخش هایی از نمایشگر می تواند شفاف گردد تا دوربین سلفی بتواند کار کند. برای خوره های تکنولوژی، خیلی جالب خواهد بود تا ببینند که دقیقا نحوه عملکرد دوربین سلفی در زیر نمایشگر به چه شکل خواهد بود اما فعلا تا فهمیدن آن یا به عبارت دیگر، عرضه گوشی با این تکنولوژی، حداقل یک سالی فاصله داریم. شما درباره این موضوع چه فکر می کنید؟

منبع: GSMArena

منبع: دیجیکالا مگ

به "سامسونگ می خواهد دوربین سلفی را به زیر نمایشگر منتقل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ می خواهد دوربین سلفی را به زیر نمایشگر منتقل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید