دیدار اشرف غنی و خلیلزاد درباره جزئیات مذاکرات آمریکا و طالبان

به گزارش نیلی ابزار، در حالی که دولت افغانستان همیشه نسبت به عدم آگاهی از مذاکرات قطر به واشنگتن انتقاد داشت، نماینده ویژه آمریکا به کابل آمده تا درباره نهمین دور از این نشست با سران حکومت وحدت ملی گفت وگو کند.

دیدار اشرف غنی و خلیلزاد درباره جزئیات مذاکرات آمریکا و طالبان

به گزارش دفتر منطقه ای نیلی ابزار، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان پس از سفر به کابل با اشرف غنی رئیس جمهور و عبدالله عبدالله رئیس اجرایی دولت افغانستان دیدار کرد.

ارگ ریاست جمهوری در بیانیه ای تنها از وقوع این دیدار اطلاع داد و ارائه جزئیات این گفت وگوها را به زمانی دیگر موکول کرد.

قصر سپیدار نیز بدون ارائه جزئیات گفت وگوها در بیانیه ای اعلام نمود که خلیلزاد صبح امروز در دیداری جداگانه با عبدالله وی را در جریان آخرین جزئیات گفت وگوهای صلح با طالبان قرار داده است.

خلیلزاد پس از سرانجام دور نهم مذاکرات با طالبان روز یکشنبه اعلام نمود که برای مشورت درباره روند صلح افغانستان راهی کابل می گردد.

دور نهم مذاکرات آمریکا و طالبان در حالی سرانجام یافت که هیچ توافقی درباره موضوعات اختلافی اساسی یعنی مسئله خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، گفت وگوی مستقیم طالبان با دولت افغانستان، آتش بس و یا آینده سیاسی این کشور گرفته نشد.

طالبان نیز در جریان گفت وگوها و پس از سرانجام یافتن بی نتیجه آن نیز حملات خود را در ولایت های متعدد افغانستان تشدید نموده است.

با اینکه هنوز جزئیاتی از این دیدار منتشر نشده وحید عمر مشاور غنی در امور استراتژیک و روابط عمومی در توئیتی مدعی شد که خلیلزاد در این سفر یک نسخه از پیش نویس توافقنامه با طالبان را در اختیار سران حکومت وحدت ملی قرار داده است.

شواهد حاکی از آن است که همچنان اختلافات جدی بین آمریکا و طالبان باقی مانده است و این سفر خلیلزاد به کابل در واقع نیز ظاهراً تلاشی است تا ضمن دمیدن جان تازهای در کالبد مذاکرات دولت افغانستان را نیز برای تعویق انتخابات متقاعد کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیدار اشرف غنی و خلیلزاد درباره جزئیات مذاکرات آمریکا و طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار اشرف غنی و خلیلزاد درباره جزئیات مذاکرات آمریکا و طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید