آیا قیمت مسکن کاهش پیدا می نماید؟

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: عرضه واحد های خالی از سکنه نقش مؤثری در بهبود وضعیت بازار مسکن خواهد داشت که به زودی با همکاری دستگاه های دیگر این واحد ها را به بازار مسکن تزریق خواهیم کرد.

آیا قیمت مسکن کاهش پیدا می نماید؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، محمود محمودزاده سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه نیمه دوم سال جاری با توجه به اجرای طرح های مسکنی که شروع شده شاهد ثبات در بازار مسکن خواهیم بود، گفت: بازار مسکن تحت تأثیر بخش های مختلف مالی و سرمایه ای است و همین موضوع زمینه ساز افزایش قیمت می گردد.

او ادامه داد: در صورتی که بازار های مالی دیگر در این ایام دچار نوسانات مالی نگردد شاهد بازاری آرام در بخش مسکن و حتی کاهش قیمت در بعضی از مناطق خواهیم بود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه قیمت زمین بخش عمده ای از قیمت مسکن را شامل می گردد، گفت: در کشور های دیگر ممکن است زمین ارزش چندانی نداشته باشد، اما در کشور ایران به ویژه در کلانشهر ها به دلیل رقابت و تقاضایی که برای اراضی وجود دارد زمین نقش عمده و مؤثری را در حوزه مسکن دارد.

محمودزاده اضافه نمود: در بخشی از شهر ها ارزش واقعی زمین ناشی از رقابت هایی است که در این حوزه وجود دارد بنابراین قیمت در این بازار دچار افزایش می گردد.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از راه اندازی بازار اجاره داری حرفه ای اطلاع داد و گفت: یکی از طرح هایی که از دوره معاونت قبل مطرح شده مربوط به تام اج بوده که هم اکنون در قالب بازار اجاره داری حرفه ای ادامه خواهد داشت و وزارت راه و شهرسازی و معاونت مسکن و ساختمان در حال اجرا مقدمات آن است.

او با بیان اینکه راه اندازی بازار اجاره داری حرفه ای احتیاجمند اصلاح آیین نامه است، گفت: هم اکنون با توجه به اصلاح این آیین نامه مدت عملیات اجرایی آن موقع بر خواهد بود، اما با اجرای این طرح سعی خواهیم کرد بازار اجاره را برای سال آینده بازاری آرام و با ثبات کنیم.

محمودزاده اظهار کرد: هر 3 طرح تام فاز، تام اج و تام تز در حوزه مسکن ادامه خواهد داشت، گفت: بعضی از مقدمات اجرای این طرح فراهم شده و هر کدام از آن ها برای بازار های مختلف مسکنی در نظر گرفته شده است، اما هم اکنون در حال اجرای طرح تام تز هستیم.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره اجرای برنامه های معاونت مسکن برای واحد های خالی از سکنه هم گفت: خانه های خالی به تعداد 2 میلیون و 500 هزار واحد مسکونی در سطح کشور وجود دارد که طرحی برای شناسایی و اخذ مالیات از آن ها در حال تدوین است که به زودی به بخش های ذی ربط ارسال می گردد.

او اعلام کرد: به دنبال اخذ سیاست های تشویقی و دریافت مالیات هستیم تا به وسیله آن بتوانیم واحد های مسکونی خالی از سکنه را وارد بازار و احتیاج مسکنی کشور را تأمین کنیم.

محمودزاده اعلام کرد: عرضه واحد های خالی از سکنه نقش مؤثری در بهبود وضعیت بازار مسکن خواهد داشت که به زودی با همکاری دستگاه های دیگر این واحد ها را به بازار مسکن تزریق خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آیا قیمت مسکن کاهش پیدا می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا قیمت مسکن کاهش پیدا می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید