چگونه آلرژی و آسم را در سفر مدیریت کنیم؟

به گزارش نیلی ابزار، اگر آلرژی یا آسم دارید، تمام داروهایی که ممکن است نیاز شود، به ویژه هنگام بازدید از یک محیط تازه که باعث ایجاد علائم بیشتر می شود، به همراه ببرید.

چگونه آلرژی و آسم را در سفر مدیریت کنیم؟

یک حمله آلرژی یا آسم می تواند در هنگام سفر حسابی برنامه شما را تغییر دهد و شما را در دردسر بیندازند. گاهی اوقات یک محیط تازه دارای عوامل حساسیت زا است که می تواند حساسیت شما را تشدید کند و مانع فعالیت شما شود، بنابراین قبل از اینکه برنامه سفر خود را بچینید و راهی سفر شوید، برای آلرژی و حساسیت خود برنامه ریزی کنید تا بتوانید به راحتی آن را در سفر کنترل کنید.

علل آسم و آلرژی

عوامل زیادی وجود دارند که ممکن است آسم و آلرژی شما را تحت تأثیر قرار دهند. این ها شامل موارد زیر است:

گرده گل ها

بسکمک از افراد که دارای آلرژی هستند در روبرو با گرده ها آلرژی آن ها تشدید می شود. این گرده افشانی ها در قسمت هایی از یک کشور و در زمان های خاصی بیشتر است.

هوای سرد

اگر شما به شرایط آب و هوایی سرد سفر می کنید، توجه کنید که هوای سر و خشک می تواند علائم آسم را تشدید کند. از آنجایی که ارتفاعات بالا هوای خشک و سرد بیشتری دارند و اکسیژن کمتر در هوا وجود دارد، افرادی که مبتلا به آسم هستند ممکن است دچار تنش بیشتری در ارتفاعات بالا شوند.

رطوبت

اگر شما به آب و هوای گرم، گرراستای و مرطوب سفر می کنید، آسم شما ممکن است تشدید شود.

آلودگی

اگر شما به یک منطقه بسیار آلوده مانند شهرهای بزرگ یا منطقه ها توسعه نیافته که در آن ها به دلیل آتش سوزی هوا آلوده است، سفر می کنید، مسائل تنفسی افراد دارای آلرژی ممکن است بیشتر شود، به خصوص زمانی که هوا گرم و آفتابی است.

آلرژی و آسم: جلوگیری از علائم در راستا

اگر شما با هواپیما به مقصد خود سفر می کنید، توجه کنید که هوای داخلی هواپیماها خشک است و ممکن است آسم و آلرژی شما را تشدید کند. هنگامی که شما پرواز می کنید و به ارتفاعات می روید، اگرچه در کابین قرار دارید، اما برای تنفس راحت تر نیاز به اکسیژن بیشتری دارید. اگر فکر می کنید در هنگام پرواز ممکن است با مسائل تنفسی روبرو شوید، حتما مسئولین هواپیما را مطلع کنید تا مدیریت لازم را برای جلوگیری از این موضوع انجام دهند.

اگر جز آن دسته از افراد هستید که اغلب اوقات با آلرژی و آسم دست و پنجه نرم می کنید، بهتر است از موارد حساسیت زا به صورت منظم استفاده کنید که به این کار ایمن درمانی یا ایمنو تراپی می گویند که به شما کمک می کند به هر مکانی که دارای علائم حساست زا است، به راحتی سفر کنید. ایمنو تراپی نوعی درمان است که برای کاهش حساسیت به مواردی مانند گرده ها به کار می رود. با ایمنو تراپی فرد به میزان قابل توجهی با موارد آلرژی زا در تماس قرار می گیرد تا بدن آن ها نسبت به مواد آلرژی زا مقاوم شود.

اگر نمی توانید سفر خود را به گونه ای برنامه ریزی کنید که از مواد آلرژی زا دور شوید، بهتر است قبل از رفتن به سفر ایمنو تراپی را انجام دهید و در صورت صلاح دید دکتر شما، این کار را در زمان مناسب قبل از سفر آغاز کنید، اما این کار زمان بر است و بهتر است برای آن زمان کافی در نظر بگیرید تا به خوبی نتیجه بگیرید.

آلرژی و آسم: جلوگیری از علائم در سفر

آلرژی و آسم ممکن است زمانی که شما در مقصد هستید نیز اتفاق بیافتد، اما راه هایی برای پیشگیری از آن وجود دارد. برای مثال اگر به مکانی سفر می کنید که میزان گرده ها زیاد است، سعی کنید بیشتر فعالیت های خود را در مکان های سرپوشیده انجام دهید. سعی کنید پنجره ها را ببندید و تهویه مطبوع را از صبح زود تا 4 بعدازظهر انجام دهید. ممکن است در این زمان ها نیاز شود که جابه جا شوید و به منطقه دیگری سفر کنید؛ سعی کنید این کار را با یک ماشین انجام دهید و شیشه های ماشین را ببندید و از دود سیگار دوری کنید. این موارد می توانند آلرژی شما را کاهش دهند.

توصیه های بیشتر

علاوه بر گرفتن ایمنوتراپی، راه های دیگری برای جلوگیری از آلرژی و آسم وجود دارد و همچنان از سفر خود لذت ببرید. قبل از اینکه به فرودگاه بروید، زمانی را برای موارد زیر در نظر بگیرید:

با دکتر خود ملاقات کنید. قبل از اینکه به سفر بروید، زمانی را برای سلامت جسمانی خود قرار دهید. به ملاقات دکتر خود بروید و به او بگویید به کجا سفر می کنید و در این زمینه از او مشورت بگیرید. حتما می تواند داروها و توصیه های مناسب را به شما بدهد تا بتوانید آلرژی خود را در آنجا کنترل کنید.

هر چیزی که نیاز دارید، بسته بندی کنید. تمام داروهای مورد نیاز خود را به همراه ببرید. اگر احساس کردید حساسیت شما آغاز می شود یا علائم آسم دارید، حتما از آنتی هیستامین ها یا سایر داروهای تجویزی استفاده کنید. البته زمان مصرف داروها را به فکر بسپارید.

وسایل اورژانسی را با خود به همراه ببرید. فقط برای اینکه بتوانید حمله های جدی را کنترل کنید، سعی کنید قبل از سفر راجع به داروهای اورژانسی با دکتر خود مشورت کنید.

اگر چه آسم و آلرژی ممکن است فعالیت های شما را در تعطیلات کند کند، اما این بدین معنا نیست که خودتان را در خانه حبس کنید. سعی کنید تمام موارد لازم برای به حداقل رساندن آلرژی خود قبل از سفر انجام دهید و تمام مواردی که به شما احساس خوبی می دهند، با خود به همراه ببرید.

منبع: کجارو / everydayhealth.com

به "چگونه آلرژی و آسم را در سفر مدیریت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه آلرژی و آسم را در سفر مدیریت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید