مظلومی سرمربی تیم ملی جوانان: برگزاری اردو در این شرایط سخت است

به گزارش نیلی ابزار، ما هم کوشش می کنیم اردوها طولانی مدت نباشد و با چند روز استراحت بازیکنان بتوانند در کنار اعضای خانواده خودشان هم حضور پیدا نمایند و دوباره به اردو برگردند.

مظلومی سرمربی تیم ملی جوانان: برگزاری اردو در این شرایط سخت است

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان ایران معتقد است اعتماد باشگاهها به بازیکنان جوان می تواند موجب تقویت تیم های ملی گردد.

به گزارش نیلی ابزار، پرویز مظلومی در گفت و گو با سایت فدراسیون فوتبال پیرامون اردوی آماده سازی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: خوشبختانه شرایط خوبی در اردوی آماده سازی داریم و امکانات لازم از هر جهت فراهم است. کوشش کردیم از نظر آمادگی جسمانی بازیکنان را به شرایط مطلوب نزدیک کنیم و تمرینات در دو نوبت صبح و بعد از ظهر دنبال می گردد. بعضی از بازیکنان از نظر بدنی شرایط خوبی داشتند چون در تمرینات باشگاهی به آمادگی مطلوب و شرایط مسابقه رسیدند اما بعضی از نفرات عقب بودند و حالا شرایط بهتری پیدا نموده اند. شرایط زمین مرکز ملی مناسب است همچنین از امکانات مجموعه پک هم به خوبی استفاده کردیم. جا دارد از حمایت فدراسیون فوتبال ، همکاری عوامل مرکز ملی همچنین کمیته پزشکی هم تشکر کنیم که نهایت همکاری را داشته اند و شرایط لازم را فراهم کردند.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان اضافه نمود: به هر ترتیب برگزاری اردو در این مقطع بسیار سخت است. طبیعتا ضروری است برنامه های تفریحی و مناسبی برای تیم در نظر بگیریم که بازیکنان جوان در اردوها خسته نشوند اما شرایط خاص حاصل از بیماری کرونا شرایط را بسیار سخت نموده و ما هم کوشش می کنیم اردوها طولانی مدت نباشد و با چند روز استراحت بازیکنان بتوانند در کنار اعضای خانواده خودشان هم حضور پیدا نمایند و دوباره به اردو برگردند.

مظلومی با اشاره به حضور بعضی از بازیکنان تیم ملی جوانان در مسابقات باشگاهی نیز گفت: اگر باشگاهها به بازیکنان جوان خودشان اعتماد نمایند و میدان بدهند در واقع موجب تقویت تیم های ملی خواهند شد. ما هم در صورتی که بدانیم باشگاه از بازیکن استفاده می نماید با کمال میل اجازه می دهیم به اردوی تیم های باشگاهی خودشان بروند، در بازی ها حاضر باشند و پس از مسابقه به اردوی تیم ملی بازگردند و درخواست ما همین است که به این بچه ها که شایستگی های زیادی دارند اعتماد نمایند و میدان بدهند. اینکه بازیکن در شرایط مسابقه قرار بگیرد از نظر ما بهترین اتفاق است و از نظر آمادگی فنی همچنین روحی بازیکن را به سطح مطلوب می رساند. به هر ترتیب همانطور که باشگاهها با ما تعامل دارند ما هم سعی می کنیم این همکاری دو جانبه باشد.

سرمربی تیم ملی جوانان به اهمیت برگزاری بازی های تدارکاتی اشاره نموده و گفت: برگزاری بازی تدارکاتی خصوصا در همین رده سنی و با تیم های ملی دیگر کشورهای آسیایی بسیار مهم و تاثیرگذار است. ما قطعا به چنین مسابقاتی احتیاج داریم اما شرایط کرونا برای همه کشورها مسائل زیادی ایجاد نموده و امکان رفت و آمد بسیار سخت شده با این وجود فدراسیون رایزنی های لازم را انجام می دهد و امیدواریم فرصتی برای انجام مسابقات بین المللی ایجاد گردد اما فعلا کوشش می کنیم در هر اردو چند مسابقه تدارکاتی با باشگاهها داشته باشیم تا آمادگی تیم را مورد ارزیابی قرار بدهیم.

مظلومی در مورد میزان شناخت کادر فنی از حریفان تیم ملی جوانان نیز گفت:تیم ما قبلا برابر ازبکستان در مسابقات کافا به میدان رفته همچنین دو بازی تدارکاتی برابر اندونزی انجام داده که فیلم این بازی ها را تهیه نموده ایم و حریفان را مورد بررسی قرار می دهیم. همچنین اگر مسابقه تدارکاتی دیگری هم انجام بدهند کوشش می کنیم فیلم آن بازی ها را دریافت کنیم.

وی در سرانجام گفت:مسئله مهم و امیدوارنماینده برای همه ما انگیزه بسیار خوب و کوشش بازیکنان است که با تمام وجود در تمرینات کار می نمایند و می خواهند بالاترین میزان آمادگی را به نمایش بگذارند. این اتفاق بسیار مثبت و خوبی است. جا دارد از زحمات بازیکنان و همکارانم در کادر فنی تشکر کنم که در این موقعیت زحمت می کشند تا بهترین کارایی را داشته باشیم و امیدوارم در فرصت کوتاه به جامانده بتوانیم تیم را به آمادگی مطلوب برای حضور در این مسابقات برسانیم.

منبع: عصر ایران

به "مظلومی سرمربی تیم ملی جوانان: برگزاری اردو در این شرایط سخت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مظلومی سرمربی تیم ملی جوانان: برگزاری اردو در این شرایط سخت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید