فواید عصاره لوبیا سفید برای سلامتی بدن

به گزارش نیلی ابزار، تحقیقات نشان می دهند عصاره لوبیا سفید ممکن است به کنترل وزن در افراد یاری کند.

فواید عصاره لوبیا سفید برای سلامتی بدن

اگر شما نیز تا کنون در پی ترکیبی جادویی از مواد مغذی و ترکیبات زیست فعالی بوده اید که بتوانند در نهایت به شما یاری نمایند تا به وزن مورد علاقه خود برسید، باید بگوییم شاید جواب شما در عصاره لوبیای سفید باشد.

عصاره لوبیای سفید یا عصاره لوبیای معمولی از لوبیای سفید گرفته می گردد؛ حبوباتی که بومی آمریکای مرکزی و جنوبی محسوب می شوند.

عصاره لوبیای سفید به عنوان یک مکمل کاهش وزن در بازار مانع جذب نشاسته در غذا های کربوهیدرات دار می گردد. این ماده فعالیت آلفا آمیلاز که بدن برای تجزیه کربوهیدرات ها بدان احتیاج دارد را متوقف می نماید. متوقف کردن این آنزیم بدان معنا است که از تجزیه و جذب نشاسته در غذا جلوگیری می گردد.

عصاره لوبیای سفید طبق آن چه که گفته شده، شماری از فواید را برای سلامتی بدن، از جمله کاهش وزن، کنترل اشتها و کاهش چربی شکم را به همراه می آورد. اگرچه بعضی تحقیقات امیدوار نماینده نشان می دهند که عصاره لوبیای سفید می تواند به کنترل وزن یاری کند؛ اما باید گفت برای اثبات این مسئله به تحقیقات بیشتری احتیاج است. در این بخش می خواهیم به آن چه که شما احتیاج دارید تا در مورد فواید عصاره لوبیای سفید بدانید، اشاره کنیم.

طبق اعلام دفتر مکمل های غذایی در موسسه ملی سلامت آمریکا (NIH) شواهدی وجود دارند که نشان می دهند عصاره لوبیای سفید ممکن است به کاهش وزن و کاهش چربی بدن یاری کند.

در یک مقاله مروری که در سال 2020 در مجله علمی Nutrients به چاپ رسید، شواهد این مسئله که آیا عصاره لوبیای سفید می تواند به کاهش وزن یاری کند، آنالیز شد.

مقاله مروری، مقاله ای است که به مرور پیشینه علمی یک موضوع علمی می پردازد. نویسندگان در این مقاله در انتها نتیجه گرفتند مکمل های غذایی حاوی عصاره لوبیای سفید در دوره های 30 تا 90 روزه، می توانند مقداری در حدود 5 پوند (معادل 2.268 کیلوگرم) وزن را کاهش دهند.

مکمل غذایی حاوی عصاره لوبیای سفید

در یک آزمایش بالینی که نتایج آن در مجله بین المللی علوم غذایی و تغذیه (Journal of Food Sciences and Nutrition) منتشر شد، نشان از تاثیر عصاره لوبیا سفید در کاهش وزن افراد بود. در این پژوهش برای 35 روز به شرکت نمایندگان به اندازه 2 هزار و 400 میلی گرم عصاره لوبیای سفید پیش از هر وعده غذایی داده شد. در انتها این تحقیقات تعیین شد افرادی که از مکمل های عصاره لوبیای سفید استفاده نموده بودند، به مانند آن چه در بالا ذکر شد، حدود 5 پوند وزن کم نموده بودند.

کربوهیدرات ها یک ماده مغذی اصلی هستند که در غذا هایی مانند غلات، میوه ها، سبزیجات و لوبیا یافت می شوند. در طول گوارش غذا، بدن ما کربوهیدرات ها را به گلوکز یا قند خون تجزیه می نماید که به عنوان منبع اصلی انرژی برای تمام سلول های بدن عمل می نماید.

بعضی از اشکال کربوهیدرات ها سریعتر از بقیه تجزیه شده و باعث افزایش قند خون می شوند. این ها به عنوان غذا های با گلیسمی بالا شناخته می شوند. وقتی فردی غذا های کربوهیدرات دار را بیشتر از آن چه که بدن وی می تواند برای سوخت یا انرژی بعدی ذخیره کند، مصرف می نماید؛ این کربوهیدرات به شکل چربی در بدن ذخیره می گردد. حال عصاره لوبیا سفید می تواند مانع آنزیمی گردد که کربوهیدرات ها را در طول گوارش به گلوکز تجزیه می نماید.

در یک مقاله مروری که در سال 2011 انتشار یافت، تعیین شد مکمل های غذایی حاوی عصاره لوبیای سفید با کاهش جذب کربوهیدرات ها، بالارفتن قند خون را کاهش می دهند.

چربی شکم که به نام چربی احشایی نیز شناخته می گردد، نوعی چربی است که تمام اندام های حیاتی حفره شکم را احاطه می نماید. تجمع چربی شکمی می تواند به بیماری های مزمنی نظیر دیابت نوع 2، بیماری کبد و فشار خون بالا منجر گردد.

اگر چه هنوز ثابت نشده است که آیا مکمل های حاوی عصاره لوبیای سبز در کاهش چربی دور شکم مفید هستند یا خیر، اما در یک پژوهش بالینی در سال 2020 محققان به کاهش قابل توجهی از چربی زیر پوست و دور کمر در طی 35 روز پس از مصرف عصاره لوبیای سفید اشاره کردند.

منبع: پایگاه Verywell Fit

نیلی ابزار علمی پزشکی کلینیک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فواید عصاره لوبیا سفید برای سلامتی بدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فواید عصاره لوبیا سفید برای سلامتی بدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید