فناوری ثبات خودرو در تونل ایلان ماسک متعلق به 100 سال پیش است

به گزارش نیلی ابزار، مهندسان می گویند سیستم توسعه داده شده توسط کمپانی بورینگ متعلق به ایلان ماسک برای حرکت خودرو درون تونل معروف مربوط به فناوری 100 سال پیشِ بکار رفته در ترن هوایی است.

فناوری ثبات خودرو در تونل ایلان ماسک متعلق به 100 سال پیش است

به گزارش نیلی ابزار، ساخت تونلی برای دورزدن ترافیک لس آنجلس توسط کمپانی بورینگ و تست اولیه آن باعث شد تا کارشناسان وارد عمل شده و دراین باره اظهارنظر نمایند.

نکته قابل توجه اینکه ایلان ماسک برای پیشبرد خودرو داخل تونل از فناوری ای استفاده نموده که به گفته مهندسان شبیه به آن را در ساخت ترن هوایی در 100 سال پیش بکارگرفته شده و به دلیل مشکل ایمنی کنار گذاشته شده است.

به گفته این کارشناسان دستیابی به ثبات در سرعت بالا درچنین سیستمی یک چالش محسوب شده و حرکات جانبی باعث ایجاد تهوع در سرنشین خودرو می گردد.

این اظهارنظر کارشناسی هم زمان با سوارشدن گروه اولیه از مسافران درون تونل موسوم به لوپ در لس آنجلس است که بابت هر بار تجهیز لاستیک ها به چرخ مخصوص داخل تونل باید 300 دلار هزینه گردد که به گفته گزارشگران احساس رانندگی در جاده خاکی به انسان دست می دهد. حتی برخی گفتند احساس ناراحتی کردند.

آنچه به عنوان چرخ مخصوص به لاستیک ها وصل می گردد شبیه چیزی است که در ترن هوایی پنسیلوانیا در سال 1902 بکار گرفته شد و بسیاری از آن ناراضی بودند که به گفته پیت تراباکو نویسنده مطالب ترن هوایی و تجهیزات پارک های تفریحی، حرکات جانبی ایجادشده توسط غلتک های ضد اصطکاک باعث می گردد تا احساس کنید که در حال سقوط از جایی هستید.

5656

منبع: خبرآنلاین

به "فناوری ثبات خودرو در تونل ایلان ماسک متعلق به 100 سال پیش است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری ثبات خودرو در تونل ایلان ماسک متعلق به 100 سال پیش است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید