طولانی ترین پل معلق دنیا در آلمان افتتاح شد

به گزارش نیلی ابزار، طولانی ترین پل معلق دنیا در منطقه راپبوده تال (Rappbodetal) در استان زاکسن آنهالت آلمان، امروز (یکشنبه) افتتاح شد.

طولانی ترین پل معلق دنیا در آلمان افتتاح شد

مراحل ساخت طولانی ترین پل معلق دنیا با بیش از 440 متر طول در آلمان به خاتمه رسیده و این پل امروز افتتاح شد. طول این پل بیش از 440 متر اعلام شده است و در مدت 10 ماه و با هزینه یک میلیون و 400 هزار یورو ساخته شده است. عرض آن یک متر و 20 سانتی متر است و از چهار کابل فولادی به قطر 65 میلیمتر آویخته شده است.

در حال حاضر پل معلق تیتان -آر تی که در سوچی روسیه واقع شده است با طول 439 متر طولانی ترین پل معلق دنیا محسوب می گردد.

در چین و روی دره ژانگ ژیاجی در ارتفاع 300 متری از سطح زمین، یک پل شیشه ای با طول 426 متر ساخته شده است. این پل شش متر عرض دارد و از 99 پنل شیشه ای تشکیل شده و گنجایش بازدید 800 نفر به طور همزمان را دارد.

در ماه ژوئن سال 2016 برای نمایش مقاومت پنل های شیشه ای بکار رفته در پل با پتک روی آن کوبیده شد. بر اساس گزارش شبکه CCTV چین، برای ساخت این پل 3.4 میلیارد دلار هزینه صرف شده است. بلیط عبور از این پل 138 یوان (20 دلار) است.

بعلاوه پل معلق هایلاین 179 که در تیرول اتریش واقع شده با 406 متر طول جزو طولانی ترین پل های دنیا محسوب می گردد. این پل 70 تن وزن و یک متر و 20 عرض دارد و در ارتفاع 113 تا 114 متری آویخته شده است.

یکی دیگر از طولانی ترین و زیباترین پل های معلق در آلمان نیز پل گایرلای در منطقه مورسدورف و سوسبرگ در استان رایلند فالس واقع شده است. این پل با 360 متر طول در ارتفاع 100 متری آویخته شده و 62 تن وزن دارد.

پل گایرلای با هزینه یک میلیون و 140 هزار یورو در سال 2015 ساخته شده و بازدید از آن مجانی است. از روی این پل در سال گذشته 360 هزار نفر عبور کردند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا

به "طولانی ترین پل معلق دنیا در آلمان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طولانی ترین پل معلق دنیا در آلمان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید