شورای شهر مینیاپولیس به اتفاق آرا به انحلال اداره پلیس رای داد

به گزارش نیلی ابزار، بعد از قتل شهروند سیاه پوست به دست افسر پلیس سفیدپوست شهر مینیاپولیس و تبدیل شدن این شهر به کانون اعتراضات ضدنژادپرستی، شورای شهر مینیاپولیس یکپارچه به انحلال اداره پلیس آن رای داد.

شورای شهر مینیاپولیس به اتفاق آرا به انحلال اداره پلیس رای داد

به گزارش گروه بین الملل نیلی ابزار، شورای شهر مینیاپولیس به اتفاق آرا به تغییر منشور شهر رای داد تا از آن طریق بتوان اداره پلیس این شهر را منحل کرد. اعضای شورا 12 به صفر به نفع برچیدن اداره پلیس مینیاپولیس رای دادند.

به گزارش روزنامه نیوزیلند هرالد، این اقدام غیرعادی در واکنش به قتل جورج فلوید شهفرایند سیاه پوست آمریکایی به دست افسر سفیدپوست این شهر در ماه گذشته که اعتراضات سراسری در آمریکا و کشورهای دیگر علیه نژادپرستی و خشونت پلیس را در پی داشت، صورت گرفته است.

این اعتراضات از شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا شروع شد و به سرعت به شهرها و ایالت های دیگر بسط پیدا کرد و همچنان در چهارمین هفته در تعدادی از شهرهای آمریکا برگزار می گردد.

اعضای شورای شهر پیشنهاد کردند به جای اداره پلیس، اداره امنیت اجتماع و پیشگیری از خشونت تشکیل گردد. شورای شهر مینیاپولیس تاکید نموده این طرح کوتاه مدت نیست و آن ها در شروع فرایندی یک ساله برای دریافت توصیه ها به منظور جایگزین کردن پلیس قرار دارند.

تصمیم درباره تغییر منشور اکنون باید برای آنالیز رسمی در اختیار کمیته سیاست و بعد کمیسیون منشور شهر قرار بگیرد. بعد شهفرایندان باید به تغییر منشور رای بدهند. پس از آن فرایند طولانی آنالیز جامعه شروع می گردد تا تعیین گردد اداره جدید چگونه باید عمل کند. اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود و رای گیری قبل از نوامبر انجام گردد، اداره پلیس جدید اول مه 2021 شروع به کار خواهد نمود.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "شورای شهر مینیاپولیس به اتفاق آرا به انحلال اداره پلیس رای داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای شهر مینیاپولیس به اتفاق آرا به انحلال اداره پلیس رای داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید