رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی در منطقه جنوب کشور برگزار می شود

به گزارش نیلی ابزار، فرمانده نهاجا گفت: جنگنده های نیروی هوایی امسال به همراه یگان های نمونه ای از هواپیما های دیگر مستقر در جنوب رژه برگزار می کنند.

رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی در منطقه جنوب کشور برگزار می شود

امیر سرتیپ عزیز نصیرزاده، فرمانده نیروی هوایی ارتش در گفت و گو با ، با یادآوری اینکه نیرو های مسلح در مناسبت های مختلف اقدام به نمایش رژه می کنند، گفت: نیروی هوایی نیز در چنین برنامه هایی به صورت پرواز جمع یا پرواز تک فروندی، مانور های آکروباتیک اجرا می کنند که می توان پرواز جنگنده کوثر را در 29 فروردین امسال مثال زد.

او در تشریح نکته های پرواز های نمایشی اظهار کرد: هدف پرواز های رژه ای، قدرت نمایی است؛ پرواز های جمع از ظرافت های بسیار بالایی برخوردار است و خلبان این نوع پرواز های رژه ای هنرمندی است که نقش لیدری و رهبری را بر عهده دارد. این خلبان ها باید بسیار حساس، ظریف و هنرمندانه پرواز کنند، چراکه چند فروند هواپیمای نظامی هم در اطراف بال جنگنده به پرواز در می آیند.

:

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه خلبان های جنگنده ها باید به تمامی نواسانات هوایی، گردش ها و حرکت های هواپیمای لیدر دقت کنند، گفت: ظرافت در چنین پروازهایی، مجموعه جنگنده ها را به صورت گروهی واحد و توانمند نمایش می دهد که حاصل تلاش، آموزش با کیفیت لجستیکی، فنی و مهندسی و طرح ریزی عملیاتی بسیار قوی سال های گذشته خلبان هاست.

امیر نصیرزاده درباره ظرافت های برنامه ریزی عملیاتی رژه افزود: در رژه تهران، جنگنده ها از پایگاه های همدان، اصفهان یا شیراز حاضر می شوند و همه آنها باید در منطقه ای به نام هولدینگ با سرعتی حدود 800 کیلومتر بر ساعت پرواز کنند؛ اینگونه پروازها با فاصله های زمانی چند ثانیه ای انجام می شود که بی دقتی در آنها موجب برخوردهای هوایی خواهد شد.

او ادامه داد: خلبان پرواز جنگنده تک فروندی، بسیار متفاوت از پرواز غیر نظامی باید با جسارت، شجاعت و حالت تهاجمی اقدام به مانور آکروباتیک کند که این موضوع هم پیچیدگی ویژه ای دارد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در خاتمه خبر داد: برنامه رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی امسال در منطقه جنوب کشور برگزار خواهد شد و یگان های نمونه ای از هواپیما های دیگر مستقر در جنوب مشارکت می کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی در منطقه جنوب کشور برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رژه و پرواز جنگنده های نیروی هوایی در منطقه جنوب کشور برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید