جهانگیری: فقط 30 درصد بودجه کشور وابسته به نفت است

معاون اول رئیس جمهور گفت، با تلاش هایی که طی این سال ها اجرا شده میزان وابستگی بودجه کشور به نفت کمتر از 30 درصد است

جهانگیری: فقط 30 درصد بودجه کشور وابسته به نفت است

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری در جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) که به ریاست وی برگزار شد، به تحریم ها و آثار آن بر بودجه کشور اشاره کرد و افزود: با تلاش هایی که طی سال های اخیر اجرا شده میزان وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی تا حد زیادی کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: اگر زمانی بودجه دولت 80 تا 90 درصد به نفت وابسته بود، این وابستگی امروز به 30 درصد رسیده و این یعنی اگر در بخش هزینه ها در دستگاه های اجرایی صرفه جویی شود، منابع بیشتری می تواند در قالب بودجه در جهت توسعه کشور مورد استفاده قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بر اهمیت نظام یکپارچه و هماهنگ در حوزه پژوهش و فناوری کشور تاکید کرد. معاون اول رییس جمهوری گفت: همه ساله کارهای پژوهشی و تحقیقاتی مهمی در دستگاه های مختلف اجرایی انجام می شود اما به دلیل فقدان نظام هماهنگی برنامه ریزی و ارزیابی عملکرد پژوهش و فناوری، آثار و برون داد این پژوهش ها در شاخص های اصلی اقتصاد کشور آن طور که مورد انتظار است به چشم نمی خورد.

جهانگیری یادآور شد: حتی گاهی ممکن است در برخی موضوعات ده ها پژوهش در دستگاه های مختلف اجرا شده باشد اما بدلیل نبود نظام یکپارچه در بخش تحقیق و پژوهش، این پژوهش ها نتوانسته اند اثرات و کارایی لازم را در جهت تسریع در روند توسعه کشور داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین

به "جهانگیری: فقط 30 درصد بودجه کشور وابسته به نفت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: فقط 30 درصد بودجه کشور وابسته به نفت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید