صندلی ایوانکا در کاخ سفید کجاست؟

از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ، کاخ سفید مرزهای تحمل آمریکایی ها نسبت به مداخله خانوادگی در تصمیم گیری ریاست جمهوری، آمیختن تعاملات تجاری رسمی دولت با کسب و کار خصوصی و توسعه استراتژی سیاست خارجی را جابجا نموده است اما اتفاق اخیر با هر استاندارد سطح پایین ترامپ هم که سنجیده گردد، رکورد محسوب می گردد.

صندلی ایوانکا در کاخ سفید کجاست؟

روزنامه واشنگتن پست در مطلبی با اشاره به اقدامات غیر متعارف دختر ارشد رهبر کاخ سفید نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در چندین نشست عالی رتبه بین المللی و تعامل با رهبران دنیا در نشست گروه بیست در ژاپن دخترش، ایوانکا را همانند یک دیپلمات و مقام دولتی واقعی در صندلی نخست قرار داد و بعد به همراه او و جارد کوشنر، دامادش به منطقه غیر نظامی بین دو کره رفت تا با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دیدار کند. همراهی ایوانکا و کوشنر در حالی بود که جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا جایی در مغولستان به سر می برد.

انتشار ویدیویی از ایوانکا که نشان می دهد او برای ورود به بحث سیاستمدارانی چون امانوئل ماکرون، ترزا می و کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول تقلا می نماید، ابعاد جدیدی را فاش می نماید؛ گویی او احساس می نماید در جشنی خودمانی حضور دارد. ایوانکا همچنین در بازدید از نیروهای آمریکایی مستقر در کره جنوبی بعد از مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا معرفی گردید. روابط خارجی مبتنی بر خانواده امری غیر منطقی برای دموکراسی ماست و ایوانکا ترامپ باید عقب برود چون آمریکایی ها او را انتخاب نکردند و ما هیچ راهی برای مسوول دانستن او نداریم و از عملکرد او در دولت حمایت نمی کنیم.

قرار دریافت ایوانکا ترامپ بر سر میز سران دنیا نمونه ای از صعود یک زن حرفه ای نیست. اینکه فرزند رئیس جمهوری آمریکا باشید، به خودی خود برای حضور در نشست های دیپلماتیک صلاحیت نمی آورد. زنان حرفه ای در داخل قوه مجریه آمریکا و خارج از دولت هستند که یک عمر زمانشان را برای خبره شدن صرف نموده اند؛ چه در حوزه مالی، چه روابط بین المللی و تجارت و چه قوانین بین المللی یا دیپلماسی. اگر هدف دولت ترامپ اعطای صندلیی به یک زن است، کمبود زنان حرفه ای با تجربه و آموزش دیده که بتوانند به چنین صندلیی برسند، حس نمی گردد. بلکه تعداد آنها زیاد هم هست.

مشاهده اقدامات ایوانکا ترامپ از زمان شروع ریاست جمهوری پدرش نشان می دهد که این حضورها به گونه ای طراحی شده اند تا او را یک مشارکت نماینده معتبر در امور بین المللی به تصویر بکشند. اینها بخشی از کوشش ها برای وجهه سازی است. نباید این اقدامات را صرفاً تمایل دونالد ترامپ به حضور فعال و پرشور دخترش نسبت داد. او دیگر کودک نیست. او مسوول کامل سوء استفاده از موقعیت برای کسب دسترسی است. نباید فراموش کرد که ایوانکا با وجود اینکه مشاور رئیس جمهوری آمریکاست همچنان کسب و کار شخصی خود را دنبال می نماید و طبق گزارش ها، او و کوشنر سال گذشته از راه های تجارت خودشان 29 میلیون دلار درآمد داشتند. ایوانکا از دولت آمریکا حقوق نمی گیرد پس برای ما کار نمی نماید. آمریکایی ها وقتی می بینند خانواده ترامپ در نشست های بین المللی شرکت می نمایند، این سوال را می پرسند: آیا به نفع کسی کار می نمایند؟ با توجه به اینکه ایوانکا ترامپ هیچ تجربه و مهارتی در گفت وگوهای دیپلماتیک ندارد، پس چه منافعی با حضور او حفظ می گردد؟،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "صندلی ایوانکا در کاخ سفید کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صندلی ایوانکا در کاخ سفید کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید