بیش از 60درصد کادر درمان کهگیلویه و بویراحمد پرستاران هستند، توزیع نامناسب پرستاران

به گزارش نیلی ابزار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 60 درصد کادر درمان این استان پرستاران هستند.

بیش از 60درصد کادر درمان کهگیلویه و بویراحمد پرستاران هستند، توزیع نامناسب پرستاران

به گزارش نیلی ابزار، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان دکتر پرویز یزدان پناه در نشست با اعضای هیئت مدیره دوره پنجم نظام پرستاری دو شهرستان بویراحمد و دنا اضافه کرد: فرصت را غنیمت دانسته تا از خدمات ارزشمند و کوشش های شبانه روزی و بی وقفه جامعه پرستاری تقدیر کنم.

وی با تشریح وضعیت منابع اعتباری در کشور به دلیل دشمنی های استکبار و اعمال تحریم های ظالمانه اظهارکرد: بدون شک دغدغه پرداخت مطالبات جامعه پرستاری را داریم و در این زمینه پیگیری ها لازم را نیز انجام می دهیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه بیش از 60 درصد کادر درمان پرستاران هستند، اعلام نمود: حضور این قشر در حوزه های تصمیم گیری باید بیش از وضعیت فعلی باشد و داشتن یک نهاد صنفی قوی و مطالبه گر حق آنان است.

دکتر یزدان پناه با بیان اینکه یک نهاد صنفی قوی باید پیگیر خواسته های به حق پرستاران از راه های قانونی باشد، اعلام نمود: رعایت حقوق بیماران و همراه آنان توسط پرستار یک اصل پذیرفته شده است و در این زمینه هیچ قصوری پذیرفتنی نیست.

وی ایجاد ارتباط نزدیک کادر مدیریتی با پرستاران را ضروری دانست و ادامه داد: در ارتقای پرستاران تنها قانون مد نظر باشد و نباید مسائل سیاسی و دیگر موارد حاشیه ای دخالت داده گردد.

توزیع نامناسب پرستاران در کهگیلویه و بویراحمد

همچنین دکتر غلام عباس سبز، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست کادر پرستاری را 1505 نفر عنوان نمود و گفت: در این زمینه از میانگین کشوری بالاتر هستیم، اما شاهد توزیع نامناسب بوده ایم به گونه ای که پرستاران در داروخانه، آزمایشگاه، درمانگاه و دیگر واحدها مشغول فعالیت هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بیش از 60درصد کادر درمان کهگیلویه و بویراحمد پرستاران هستند، توزیع نامناسب پرستاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 60درصد کادر درمان کهگیلویه و بویراحمد پرستاران هستند، توزیع نامناسب پرستاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید