این 10 استان برفی و بارانی هستند

به گزارش نیلی ابزار، تهران (پانا) - طبق اعلام سازمان هواشناسی بارش برف و باران در 10 استان طی امروز (9 دی ماه) ادامه دارد.

این 10 استان برفی و بارانی هستند

براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، امروز (9 دی ماه) در بخش هایی از استان های خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، فارس، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، اصفهان و یزد بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و در منطقه ها مرتفع و سردسیر بارش برف پیش بینی می گردد بعلاوه در بخش هایی از خراسان جنوبی، لرستان، ایلام و کرمانشاه بارش پراکنده انتظار می رود.

روز آدینه (10 دی ماه) علاوه بر منطقه ها ذکر شده در خراسان جنوبی و خراسان رضوی بارش ادامه خواهد داشت. شنبه (11 دی ماه) فعالیت سامانه بارشی محدود به نوار جنوبی کشور در استان های بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان خواهد بود و با خروج سامانه از کشور در بخش هایی از خراسان رضوی و سیستان و بلوچستان بارش پراکنده انتظار می رود.

روز یکشنبه (12 دی ماه) سامانه جدیدی با شدت بارش بیشتر از جنوب غرب کشور وارد می گردد و نیمه جنوبی و غرب کشور را در بر می گیرد. دوشنبه (13 دی ماه) گستره فعالیت سامانه بارشی افزایش می یابد و در غالب منطقه ها کشور بارش ادامه خواهد داشت.

طی سه روز آینده در شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاهش کیفیت هوا به علت انباشت آلاینده های جوی انتظار می رود.

از امروز تا دوشنبه (9 تا 13 دی ماه) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و توفانی خواهد بود.

آسمان تهران فردا (10 دی ماه) نیمه ابری همراه با غبار محلی و گاهی وزش باد با حداقل دمای 4 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد و طی شنبه (11 دی ماه) نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی، در بعداز ظهر وزش باد و به تدریج ابری با حداقل دمای 3 و حداکثر دمای 13 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

طی امروز و فردا (9 و 10 دی ماه) بندرعباس با دمای 26 و 24 درجه سانتیگراد گرم ترین و تبریز با دمای 1- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "این 10 استان برفی و بارانی هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این 10 استان برفی و بارانی هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید