آمریکا 12 فرد و شرکت را به بهانه ارتباط با برنامه هسته ای ایران تحریم کرد

وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم پنج فرد و هفت شرکت به دلیل ارتباط داشتن با برنامه هسته ای ایران اطلاع داد.

آمریکا 12 فرد و شرکت را به بهانه ارتباط با برنامه هسته ای ایران تحریم کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت خزانه داری آمریکا روز پنج شنبه در بیانیه ای گفت نام پنج فرد و هفت شرکت را به دلیل آنچه ارتباط با برنامه هسته ای ایران خوانده شده، به فهرست اشخاص تحت تحریم خود افزوده است.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه خود ادعا نموده است که این افراد و شرکت ها در تأمین قطعات حساس برای برنامه هسته ای ایران نقش داشته اند.

بر اساس بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا، هر پنج فردی که نامشان به فهرست تحریم ها افزوده شده است تابعیت ایرانی دارند. در بین شرکت های تحریم شده نیز نام دو شرکت ایرانی، چهار شرکت چینی و یک شرکت بلژیکی دیده می گردد.

دولت ترامپ از زمان خروجش از برجام در اردیبهشت 97 تاکنون تحریم های مالی مختلفی را علیه ایران وضع نموده است تا به زعم خود ایران را وادار به مذاکره مجدد برای حصول یک توافق جدید کند. با وجود تحریم های سنگین آمریکا، ایران تأکید نموده است که هرگز تن به مذاکره مجدد با کشوری که توافقات بین المللی را نقض می نماید، نخواهد داد.

اگرچه تحریم های آمریکا مسائل غیرقابل انکاری را برای اقتصاد ایران به وجود آورده است، اما بانک جهانی در گزارش اخیر خود پیش بینی نموده است که با تخلیه شدن اثر تحریم ها، نرخ رشد مالی ایران از سال 2020 (1399 شمسی) بار دیگر مثبت خواهد شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آمریکا 12 فرد و شرکت را به بهانه ارتباط با برنامه هسته ای ایران تحریم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا 12 فرد و شرکت را به بهانه ارتباط با برنامه هسته ای ایران تحریم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید