10 جاذبه برتر گردشگری در پکن

به گزارش نیلی ابزار، پکن شهری شلوغ و مملو از مردم و صداها است. پایتخت چین شهری جذاب است که به سرعت مدرنیزه شده اما بعضی از جنبه های گذشته با شکوه خود را نگه داشته است. این یک شهر خوب برای کاوش با پای پیاده، لذت بردن از خوراک های لذیذ در بازار مواد غذایی شبانه و یا بازدید از بعضی از جاذبه های توریستی برتر است.

10 جاذبه برتر گردشگری در پکن
  1. برج طبل و برج ناقوس

گولو و ژانگلو (Gulou و Zhonglou) به عنوان برج طبل و برج ناقوس در زبان انگلیسی شناخته شده اند، که برای کارمندان ثبت اوقات رسمی در پکن در طول سلسله یوان و مینگ استفاده شده است. امروزه آنها جاذبه های توریستی هستند که بینشی به معماری سنتی چینی را ارئه می نمایند. گولو، برج طبل، در تقاطع خیابان Gulou و Dianmen ایستاده که در سال 1272 توسط کوبلای خان ساخته شده است. بازدیدنمایندگان که قادر به بالا رفتن از پله های شیب دار هستند با نمایش عظیمی از پکن پاداش داده خواهند شد. ژانگلو، برج ناقوس در چند قدمی پشت برج طبل واقع شده است. هر دو در یکی از چند مناطق باقی مانده هوتانگ در پکن واقع شده اند.

  1. منطقه هنر 798

حتی افرادی که هنر را دوست ندارد پس از بازدید از منطقه هنر 798، آوانگارد منطقه هنر پکن آن را ستایش خواهند کرد. این مکان در جایی واقع شده است که زمانی یک نیروگاه برق قدیمی بود. منطقه هنر 798 کندوی عسل فعالیت هنری است. بازدید نمایندگان می توانند هنرمندان را در در هنگام کار در اتاق کار خود ببینند، سوغاتی هنر و مربوط به هنر را خریداری نمایند، در یک کافه پاهای خسته خود را استراحت دهند و صدها مجسمه که در خارج از منزل و در هر خیابان یافت گردد را تحسین نمایند. برای درک کامل منطقه هنر 798، بازدید نمایندگان ممکن است بخواهند حداقل تمام روز خود را در اینجا برای دیدن همه آثار صرف نمایند.

  1. نانلوگوکسیانگ

نانلوگوکسیانگ (Nanluoguxiang) خیابانی مدرن در پکن است. زندگی شبانه در رستوران ها و کافه های شیک جوانان مانند را یک آهنربا به خود جذب می نماید. گاهی اوقات فعالیت ها به خیابان های باریک نیز کشیده می گردد. این محل در طول روز که خریداران به دنبال خرید آخرین مد در بوتیک هستند ساکت تر است. نانلوگوکسیانگ در Guloudongdajie (خیابان گولو شرقی) واقع شده است که یک پیاده روی کوتاه تا برج طبل فاصله دارد، که یک محل مناسب برای کشف هوتانگ است که با کوچه های باریک با خانه های سنتی پر شده اند. منطقه گولو یکی از معدود مناطق در پکن است که هنوز هوتانگ دارد، هر چند بسیاری از این خانه های چهار گوش با درب قرمز نیز مدرنیزه شده اند.

  1. معبد لاما

معبد یانگهی لاما (کاخ صلح و هماهنگی)، در بخش شمال شرقی پکن واقع شده است که یکی از عظیمترین صومعه های بودایی تبتی در دنیا است. معبد توسط امپراتوران چینی ساخته شده است که شیفتگی عمیق برای نسخه تبتی مذهب بودا است. در طول این سالها بسیاری از راهبان تبت و مغولستان در اینجا زندگی نموده و آموزش دیده اند، وهنوز هم راهبانی در محل اقامت امروزی وجود دارند. معبد شامل مجسمه بلند 26 متری مایتریا بودا است که با یک قطعه از چوب صندل سفید حک شده است.

  1. پارک بیهای

پارک بیهای (Beihai Park) در مرکز پکن، برای بازدید در هر زمان از سال لذت بخش است. در محبوب ترین پارک پکن، مردم در دریاچه در فصل زمستان اسکیت روی یخ انجام می دهند ودر فصل بهار زمانی که درختان شکوفه می دهند در آنجا قدم می زنند. معبد سفید داگوبای در آن به سبک تبتی در جزیره Qionghua نقطه عطفی در پکن است. از آنجا که این پارک بسیار به شهر ممنوعه نزدیک است زمانی یک زمین بازی سلطنتی بوده است. صبح آخر هفته یک زمان خوبی برای بازدید است چرا که چینی ها می رقصند، آواز کارائوکه و یا اپرای پکن می خوانند، بدمینتون بازی می نمایند یا کوارتت زهی را اجرا می نمایند. این یک میز متنوع واقعی از سرگرمی است.

  1. میدان تیانانمن

میدان تیانانمن (Tiananmen Square) توسط بناهای تاریخی به سبک شوروی و ساختمان های دولتی احاطه شده است که عظیمترین میدان شهری در دنیا است. این یک مکان حیرت انگیز و یک نقطه برای گزراندن اوقات و دیدن بازدید نمایندگان از سراسر چین است، که بسیاری از آنها پایتخت خود را برای اولین بار مشاهده می نمایند. مراسم بالا بردن پرچم و پایین آوردن آن در سپیده دم و هنگام غروب در قسمت شمالی میدان وجود دارد. 4 شیر مرمری در مقابل دروازه تیانانمن وجود دارد، یکی از آنها در شمال غربی دارای یک سوراخ گلوله در معده خود را از زمان قتل عام درسال 1989 میدان تیانانمن دارد.

  1. کاخ تابستانی

کاخ تابستانی در 15 کیلومتری از مرکز پکن واقع شده است و به طور عمده توسط تپه و دریاچه کونمینگ احاطه شده است. همانطور که از نام آن پیداست، قصر تابستانی به عنوان اقامتگاه تابستانی توسط حاکمان امپراتوری چین مورد استفاده نهاده شد که یک عقب نشینی از شهر ممنوعه است. باغ در سال 1750 به طور قابل ملاحظه ای همراه با بازسازی سبک های مختلف کاخ ها و باغ ها از سراسر چین گسترش یافت. کونمینگ دریاچه به تقلید از دریاچه غرب در Hangzhou گسترش یافت.

  1. معبد بهشت

معبد بهشت به عنوان یک معبد تائوئیست در نظر گرفته شده است اگر چه در بهشت چینی قبل از تاریخ تائویسم عبادت بوده است. معبد از سال 1406 تا سال 1420 در زمان سلطنت یونگلو ساخته شد که او نیز مسئول ساخت و ساز شهر ممنوعه در پکن بود. نه فقط یک چشم زیبا، معبد همچنین توسط یک پارک عمومی گسترده محبوب با ساکنان محلی در حال تمرین تای چی در صبح و در تعطیلات آخر هفته احاطه شده است.

  1. بادالینگ

بادالینگ (Badaling) ساده ترین محل برای دسترسی به دیوار عظیم پکن است و یکی از شلوغ ترین مکان ها در چین است. (تذکر: برای دوری از ازدحام جمعیت در یک بعد از ظهر در اواسط هفته به بازدید بروید) این محل با اتوبوس عمومی از Deshengmen در جاده رینگ دوم پکن قابل دسترسی است. بادالینگ مکانی است که در آن دولت چین بازدیدنمایندگان رسمی خود را برای بازدید به آنجا می برد. نماهای دیوار عظیم - طولانی ترین موزه در فضای باز دنیا - پیچ خورده در میان کوه ها بسیار جذاب هستند. بادالینگ دسترسی با جایگاه چرخدار به بعضی از بخش ها را دارد، و همچنین خانه موزه دیوار عظیم شگفت آور با دایوراماهایی از ساختمان و دفاع از دیوار است.

  1. شهر ممنوعه

شهر ممنوعه یکی از کاخ های عظیم دنیا است که همطراز با کاخ های کرملین، باکینگهام و ورسای است. شاید بتوان گفت این محبوب ترین جاذبه توریستی در پکن است و شما میتوانید بلیط هواپیما پکن به راحتی و با چند کلیک هواپیما رزرو کنید به پکن. که ازدحام جمعیت آن را اثبات می نماید. شهر ممنوعه برای قرن ها مقر دولت چین بوده و در نتیجه محدودیت ها برای افراد عادی وجود داشته است. امروز برای هر کسی که می خواهد در خصوص میراث پادشاهی میانه یاد بگیرد قابل بازدید است. واقعا هیچ راهی برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در اینجا وجود ندارد، اما بازدید نمایندگان ممکن است یخواهند که سالن ها را در هر طرف برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کشور آنالیز نمایند. بیشتر مردم برای دیدن سالن های عظیم می فرایند و از گنجینه های خاموش در سمت راست چشم پوشی می نمایند.

منبع: جاده های سبز

به "10 جاذبه برتر گردشگری در پکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 جاذبه برتر گردشگری در پکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید