کشورهای اروپایی از فهرست کشورهای پرخطر کرونایی خارج شدند

به گزارش نیلی ابزار، تهران (پانا) - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از خروج کشورهای اروپایی از فهرست کشورهای پرخطر و ویژه شیوع کرونا اطلاع داد.

کشورهای اروپایی از فهرست کشورهای پرخطر کرونایی خارج شدند

به گزارش سازمان هواپیمایی کشوری محمدحسن ذیبخش با بیان اینکه از نظر مقدار در گردش سویه جهش یافته ویروس کرونا، کشورها به سه گروه تقسیم بندی شده اند، اظهارداشت: پذیرش مسافر به طور مستقیم و غیرمستقیم از کشورهای ویژه (کشورهای دارای سویه جهش یافته) شامل بوتسوانا، برزیل، هند، لسوتو، مالاوی، موازمبیک، نپال، آفریقای جنوبی، اروگوئه، زامبیا و زیمبابوه تا اطلاع ثانوی ممنوع و ورود دیپلمات ها، ماموران دولتی و نمایندگان سازمان های بین المللی منوط به تایید وزارت امور خارجه با رعایت پروتکل های ابلاغی است.

وی اضافه نمود: سفرهای مستقیم و غیر مستقیم از کشورهای پرخطر (کشورهای با بروز بالای بیماری) شامل آرژانتین، بحرین، بولیوی، شیلی، کلمبیا، کاستاریکا، اکوادور، مصر، کویت، لیتوانی، مالزی، مالدیو، مغولستان، نامیبیا، پاراگویه، پرو، سیشیل، سریلانکا، سودان، سوریه، تانزانیا، ترینیداد و تونس برقرار است.

ذیبخش با بیان اینکه رعایت پروتکل ابلاغی مراقبت مرزی هوایی- دریایی از کشورهای مذکور الزامی است، توضیح داد: اما مسافران ورودی از این کشورها علاوه بر تست منفی پی سی آر از نظر کرونا در مبدا (با مهلت 96 ساعت) ضروری است در هنگام ورود نیز تحت آنالیز آزمایشگاهی مجدد (تست پی سی آر کرونا) قرار گیرند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: سایر کشورها منع تردد سفر در حال حاضر نداشته و تست پی سی آر منفی از کشور مبدا با مهلت 96 ساعت برای ورود به کشور کفایت می نماید، همچنین غربالگری علامتی (مراقبت سندرمیک) برای این گروه انجام خواهد شد و در صورت احتیاج تست پی سی آر انجام می گردد.

وی با اشاره به اینکه مسافران ورودی از کشورهای اروپایی همانند سایر مسافران باید تست پی سی آر منفی از کشور مبدا (بامهلت 96) به همراه داشته باشند، اضافه نمود: برای افرادی که دو نوبت واکسن تزریق نموده و 15 روز از دوز دوم گذشته باشد با داشتن کارت واکسیناسیون اقدام دیگری لازم نیست و افرادی که واکسن دریافت ننموده اند یا واکسیناسیون ناقص دارند بایستی در بدو ورود تست PCR مجدد از آنها به عمل آید و تا زمان دریافت جواب آزمایش، در منزل در قرنطینه باشند.

وی ادامه داد: مقرر شد چنانچه کشورهای همسایه در گروه پر خطر قرار گیرند در بدو ورود تست PCR منفی با مهلت 96 ساعت داشته و در بدو ورود مراقبت سندرمیک به عمل آید و صرفا در صورت علامت دار بودن از آنان تست PCR مجدد به عمل خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "کشورهای اروپایی از فهرست کشورهای پرخطر کرونایی خارج شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورهای اروپایی از فهرست کشورهای پرخطر کرونایی خارج شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید