کاهش فروش آیفون ها همچنان ادامه دارد

اپل حدود ده روز دیگر گزارش اقتصادی مربوط به عملکرد سه ماهه دوم سال 2019 را منتشر خواهد نمود. قبل از انتشار آن، بعضی از تحلیلگران با توجه به شواهد موجود، پیش بینی خود را در رابطه با وضعیت فروش آیفون ها ارائه داده اند و در این میان، یکی از شرکت ها دیدگاه بدبینانه ای دارد.

کاهش فروش آیفون ها همچنان ادامه دارد

طبق آنالیز های شرکت OTR Global، اپل طی این مدت پیروز به فروش 37 تا 42 میلیون آیفون شده است. سهام داران شرکت اپل انتظار دارند که این آمار بین 40 تا 45 میلیون باشد. همچنین شرکت OTR بعد از صحبت با 18 مقام ارشد شرکت های آسیایی تامین کننده قطعات آیفون ها، به این نتیجه رسیده که عملکرد اپل طی این سه ماهه دوم پایین تر از حد انتظارات خواهد بود.OTR این موضوع را مربوط به تقاضای پایین برای مدل های XS و XR دانسته است.

البته، باید خاطرنشان کنیم که اپل دیگر آمار فروش آیفون ها را اعلام نخواهد کرد و به همین خاطر دیگر نمی توان به صورت دقیق پیش بینی تحلیلگران را با آمار رسمی مقایسه کرد. ولی در هر صورت اپل زیر فشار فزاینده از طرف سهام داران واقع شده است و در فصل اقتصادی قبلی هم مدیرعامل اپل ناچار شد انتظارات خود را در رابطه با درآمدهای دریافتی تغییر دهد.

طبق اعلام این شرکت، اپل انتظار دارد طی این فصل اقتصادی، درآمد بین 55 تا 59 میلیارد دلاری کسب کند. برای مقایسه باید بگوییم که طی مدت مشابه سال گذشته، اپل درآمد 61.1 میلیارد دلاری داشت و در این چند ماه هم 52.2 میلیون آیفون روانه بازار کرد. در هر صورت 11 روز دیگر در تاریخ 30 آوریل گزارش اقتصادی این شرکت منتشر می گردد و در این تاریخ می توانیم با قاطعیت بیشتری در خصوص عملکرد اپل در بخش اقتصادی اظهارنظر کنیم.

منبع: 9To5Mac

منبع: دیجیکالا مگ

به "کاهش فروش آیفون ها همچنان ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش فروش آیفون ها همچنان ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید