وزیر بهداشت انگلیس: کرونا تهدید جدی است، تظاهرات نکنید

به گزارش نیلی ابزار، هنوز ما در شرایط بحران سلامت قرار داریم و ویروس کرونا همچنان یک تهدید جدی به شمار می رود.

وزیر بهداشت انگلیس: کرونا تهدید جدی است، تظاهرات نکنید

وزیر بهداشت انگلیس نسبت به تداوم تظاهرات مردم این کشور در اعتراض به نژادپرستی و قتل شهروند سیاهپوست به دست پلیس سفید پوست آمریکایی، در میانه بحران کرونا هشدار داد.

به گزارش ایرنا، مت هنکاک روز جمعه در نشست خبری روزانه دولت اضافه کرد: از تظاهراتی که برای روزهای آینده برنامه ریزی شده مطلع و مانند بسیاری از معترضان از کشته شدن جورج فلوید شوکه است.

وی با بیان این ادعا که ناراحتی معترضان را درک می کند ، شرح داد: اما هنوز ما در شرایط بحران سلامت قرار داریم و ویروس کرونا همچنان یک تهدید جدی به شمار می رود.

وزیر بهداشت انگلیس از شهروندان این کشور خواست تا مطابق با دستورالعمل های بهداشتی، در گردهمایی های بیشتر از شش نفر شرکت نکنند.

کشته شدن جورج فلوید به دست ماموران پلیس شهر مینیاپولیس ایالت مینه سوتا، موجب خشم سراسری در ایالات متحده و دیگر کشورهای جهان در اعتراض به رفتار ماموران پلیس آمریکا با شهروندان آفریقایی تبار این کشور شده است.

فلوید سه شنبه هفته گذشته (6 خرداد) در حالی که درک شووین افسر پلیس سفیدپوست زانویش را روی گردن او گذاشته بود، بطور غم انگیزی جان سپرد.

جمعیت کثیری از معترضان انگلیسی در چند روز گذشته به نشان همبستگی با تظاهرکنندگان آمریکایی در خیابان های لندن و چندین شهر دیگر راهپیمایی کردند.

معترضان انگلیسی با حمل شعارنوشته هایی در اعتراض به نژادپرستی و نابرابری اجتماعی مقابل مجلس، سفارت آمریکا و دفتر نخست وزیری دست به تظاهرات زده اند. آنها همچنین برای تعطیلات آخر هفته (شنبه و یکشنبه) تظاهرات متعدد دیگری را برنامه ریزی کرده اند.

بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس پس از هشت روز سکوت، چهارشنبه گذشته رفتار وحشیانه پلیس آمریکا را تکان دهنده و توجیه ناپذیر خواند و آن را محکوم کرد.

منبع: عصر ایران

به "وزیر بهداشت انگلیس: کرونا تهدید جدی است، تظاهرات نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت انگلیس: کرونا تهدید جدی است، تظاهرات نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید