هنر روابط ایران و فرانسه را می تواند تقویت کند

به گزارش نیلی ابزار، سیلویا بارتلومی، رییس شورای منطقه ای در جنوب فرانسه است که 12 ناحیه را مدیریت می نماید. او تا به حال به ایران سفر نکرده اما آن را سرزمین اسرارآمیزی می داند که داستان های هزار و یک شب را به خاطر می آورد.

هنر روابط ایران و فرانسه را می تواند تقویت کند

بارتلمی که معاون دپارتمان اوباین معروف به شهر سفال و سرامیک در فرانسه است، در بازدید از نمایشگاه جاده ابریشم که با حضور هنرمندان ایران و ازبکستان در این کشور برگزار شده است، درباره گام هایی که برای نزدیک تر شدن روابط این کشورها و فرانسه می توان برداشت به نیلی ابزار گفت: زبان های مختلفی در دنیا وجود دارد که هنر از آن جمله است. هنر زبان مشترک دنیا است و هیچ حد و مرزی ندارد و به وسیله آن مردم می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. هنر، به ویژه سفال و سرامیک، می تواند پل ارتباطی ایران و فرانسه باشد.

معاون استاندار اکس مارسی پرووانس افزود: در سطح ملی شاید نتوانم کار زیادی برای تقویت روابط ایران و فرانسه انجام دهم اما در سطح منطقه ای می توان کارهایی شبیه برگزاری این نمایشگاه را با حضور هنرمندان انجام داد.

بارتلمی گفت: ایران به لحاظ تاریخ و هنرهایی چون سفال همواره کشور مهمی بوده است. منطقه اوباین نیز از این نظر منطقه با اهمیتی در فرانسه است که می توان روی این اشتراکات کار کرد. از ایران هنرهای زیادی به دنیا انتقال یافته، می توانیم با هنرمندان آن بویژه در سفال و سرامیک تبادل اطلاعات داشته باشیم.

نمایشگاه جاده ابریشم به همت گروهی از معماران، هنرمندان و جامعه هنری فرانسه پس از چند سفر به ایران و کشورهای جاده ابریشم در جنوب این کشور برگزار شده است که هنرمندانی از ایران و ازبکستان در آن حضور دارند. این نمایشگاه در مرکز سفال و سرامیک فرانسه، شهر اوباین برپا شده که در جریان آن سفال و سرامیک ایران نیز معرفی گردید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هنر روابط ایران و فرانسه را می تواند تقویت کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنر روابط ایران و فرانسه را می تواند تقویت کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید