نکات ضروری برای استفاده صحیح از ماسک

به گزارش نیلی ابزار، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: مهم ترین روش شناخته شده انتقال ویروس، قطرات تنفسی و تماس نزدیک با فرد مبتلا است؛ لذا برای پیشگیری از شیوع این ویروس، هنگام سرفه و عطسه و یا تماس با افراد باید از ماسک استفاده شود.

نکات ضروری برای استفاده صحیح از ماسک

به گزارش ایسنا، غلامرضا آهنی، امروز پنج شنبه 12 تیر در خصوص اهمیت استفاده از ماسک در پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا گفت: علاوه بر رعایت نکات بهداشت فردی استفاده از ماسک، نقش مهمی در پیشگیری از انتقال این بیماری دارد.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی نیز در آخرین توصیه خود استفاده از ماسک را برای همه مردم ضروری می داند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: مهم ترین روش شناخته شده انتقال ویروس، قطرات تنفسی و تماس نزدیک با فرد مبتلا است؛ لذا برای پیشگیری از شیوع این ویروس، هنگام سرفه و عطسه و یا تماس با افراد باید از ماسک استفاده شود.

آهنی اظهار کرد: افراد مبتلا به کرونا ممکن است با وجود نداشتن علائم، ناقل این بیماری باشند؛ لذا استفاده از ماسک و یا دریافت دستمال جلوی دهان و بینی هنگام سرفه و عطسه نقش مهمی در محافظت از خود در برابر بیماری دارد.

وی در خصوص اصول استفاده از ماسک، گفت: بهتر است قبل و بعد استفاده از ماسک دست های خود را با آب و صابون شسته یا با مواد ضد عفونی کننده ضدعفونی شود، به قسمت جلو پوششی ماسک دست نزده و در صورت استفاده از ماسک های پارچه ای آن را به صورت روزانه شسته و خشک کنند.

آهنی گفت: با توجه به اوج گیری مجدد ویروس کرونا، لازم است همه ما بیش از گذشته نسبت به مسئولیت اجتماعی خود واقف بوده و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و استفاده از لوازم محافظت فردی نقش مهمی در جلوگیری از انتشار این بیماری ایفا کنیم.

منبع: فرارو

به "نکات ضروری برای استفاده صحیح از ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات ضروری برای استفاده صحیح از ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید