معتمدی: ظرفیت خوابگاهی دانشگاه امیرکبیر تا سال 1404 به 2 برابر افزایش می یابد

به گزارش نیلی ابزار، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه از حالت بحرانی خارج شده اند و از لحاظ کیفی بیشتر آنها دارای رتبه بندی 1 و 2 هستند، البته طبق برنامه ریزی کوتاه مدت ظرفیت خوابگاهی دانشگاه تا سال 1404 به 2 برابر افزایش خواهد یافت.

معتمدی: ظرفیت خوابگاهی دانشگاه امیرکبیر تا سال 1404 به 2 برابر افزایش می یابد

سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی نیلی ابزار با اشاره به تجهیز و بازسازی خوابگاه های دانشجویی گفت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در طی چند سال اخیر 20 درصد ظرفیت خوابگاه های دانشجویی خودرا افزایش داده است اما با توجه به قدیمی بودن بنای ساختمان ها رتبه استاندارد ما نمره 5 بود که خوشبختانه سال جاری با بازسازی و تجهیز خوابگاه ها در طول فصل تابستان دیگر ساختمان رتبه 5 نداریم.

2 ساختمان خوابگاهی ما رتبه 4 هستند

وی افزود: در حال حاضر بیشتر خوابگاه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای رتبه 1 و2 هستند و تنها تعداد محدودی در رتبه 3 قرار دارند البته 2 ساختمان خوابگاهی ما رتبه 4 هستند که در نخستین فرصت نسبت به بازسازی آنها اقدام خواهد شد.

ظرفیت خوابگاهی دانشگاه تا سال 1404 به 2 برابر افزایش می یابد

معتمدی افزود: طبق برنامه ریزی کوتاه مدت که انجام داده ایم ظرفیت خوابگاهی دانشگاه تا سال 1404 به 2 برابر افزایش خواهد یافت که در این رابطه باید بگویم برای ساخت خوابگاه های دانشجویی از یاری خیرین استفاده می گردد.

5 هزار دانشجو از خوابگاه این دانشگاه استفاده می نمایند

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در حال حاضر یک ساختمان جدید خوابگاهی را در دست ساخت داریم که امیدواریم بتوانیم سال جاری آن را به بهره برداری برسانیم از طرفی باید به این نکته اشاره کنم با توجه به اینکه به طور میانگین بین 4 هزارو پانصد تا 5 هزار دانشجو از خوابگاه این دانشگاه استفاده می نمایند ما هنوز با شرایط ایده آل فاصله داریم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "معتمدی: ظرفیت خوابگاهی دانشگاه امیرکبیر تا سال 1404 به 2 برابر افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معتمدی: ظرفیت خوابگاهی دانشگاه امیرکبیر تا سال 1404 به 2 برابر افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید