قطع رادار یک هواپیمای آمریکایی و بروز سانحه هوایی

به گزارش نیلی ابزار، یک فروند هواپیمای آمریکایی با چهار خدمه به علت قطع رادار در آرکانزاس غربی در آمریکا سقوط کرد و هر چهار سرنشین این هواپیما جان باختند.

قطع رادار یک هواپیمای آمریکایی و بروز سانحه هوایی

به گزارش گروه بین الملل نیلی ابزار، سانحه هوایی در آرکانزاس غربی در آمریکا و سقوط یک فروند هواپیمای سبک، چهار کشته برجای گذاشت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس یک فروند هواپیمای پایپر-46 با چهار خدمه که از فرودگاه ماسکوجی در اوکلاهاما راهی شمال فلوریدا بود دچار مشکل شد. به گزارش اداره هوانوردی آمریکا، این هواپیما در 160 کیلومتری شمال غربی فلوریدا رادار خود را از دست داد و سقوط کرد. ساکنان محلی با سر و صدای ناشی از سقوط این هواپیما متوجه حادثه یاد شده شدند.

در پی این حادثه تیم جستجو و امداد اعزم محل حادثه شد، اما هیچکدام از خدمه این پرواز در این سانحه زنده نماندند. پایپر پی ای-46 یک هواپیمای سبک ساخت شرکت پایپر ایرکرافت است.

اخیرا هم منابع خبری از آتش گرفتن یک فروند هواپیمای گلوب مسترسی-17 نیروی هوایی آمریکا خبر دادند. یک فروند بوئینگ سی17 گلوب مستر نیروی هوایی آمریکا با شماره پرواز 100223 متعلق به پایگاه هوایی مایلدنهال بلافاصله هنگام فرود در پایگاه هوایی چارلستون در باند فرودگاه آتش گرفت.

مقام های پایگاه چارلستون مدعی شدند که در جریان این شخصی حادثه آسیب ندید. تصاویر مختلف به اشتراک گذاشته شده از این حادثه حکایت از آسیب جدی تماشا این هواپیما دارد. در پی این حادثه تیم اورژانس بلافصله راهی باند فرودگاه چارلستن شد. در حالیکه مقام های آمریکایی چندان به دلیل این سانحه اشاره نکرده اند، اما بعضی گزارش ها حاکیست که گرمای بیش از حد ترمزها عامل این حادثه شده است.

بوئینگ گلوب مستر سی-17 یک هواپیمای عظیم حمل و نقل نظامی است که برای نیروی هوایی ایالات متحده ساخته شده است. این هوپیمای غول پیکر معمولا مأموریت های تاکتیکی و راهبردی را برای حمل و نقل هوایی، نیرو و محموله در سراسر دنیا انجام می دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "قطع رادار یک هواپیمای آمریکایی و بروز سانحه هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطع رادار یک هواپیمای آمریکایی و بروز سانحه هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید