سفر درمانی شیخ زکزاکی به هند در دادگاه نیجریه آنالیز می گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از هوسا تی وی، درخواست شیخ زکزاکی، رهبر زندانی شیعیان نیجریه و همسرش برای انجام یک سفر درمانی و پزشکی در دادگاه عالی نیجریه مطرح شد.

سفر درمانی شیخ زکزاکی به هند در دادگاه نیجریه آنالیز می گردد

گفته شده سفر درمانی مورد نظر شیخ زکزاکی به هند خواهد بود.

به گفته منابع محلی روز پنج شنبه دادگاه عالی ایالت کادونا در نیجریه برای رسیدگی به پرونده شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر نهضت اسلامی این کشور تشکیل شد و وکلای پرونده به قاضی دادگاه اعلام کردند با توجه به بیماری و ناتوانی شیخ زکزاکی در پیمودن پله های دادگاه وی در بیرون دادگاه حضور دارد.

در این دادگاه درخواست شیخ زکزاکی برای سفر درمانی به هند اعلام شد که بنا بر اعلام منابع آگاه، دادگاه صدور حکم را به جلسه بعدی در روز دوشنبه (7 مرداد) موکول کرد.

سال 2015 نیروهای امنیتی و ارتش نیجریه با حمایت رژیم آل سعود با یورش به حسینیه شیعیان در شهر زاریا بیش از هزار نفر را کشتند که بعضی منابع شمار شهدا را تا 2 هزار نفر هم نوشته اند.

در آن حمله شیخ زکزاکی به شدت زخمی شد و 4 فرزندش نیز به شهادت رسیدند از آن موقع تا کنون زکزاکی و همسرش همچنان در زندان به سر می برند و علی رغم حکم دادگاه عالی نیجریه برای آزادی وی، دولت نیجریه او را آزاد نکرده است.

طی چند روز گذشته، گزارش های متعددی از وخامت حال شیخ زکزاکی منتشر شده است. بر اساس گزارش ها و به گفته تیم پزشکی معالج شیخ زکزاکی در زندان عمداً دچار مسمومیت شده است.

شواهد حاکی از آن است که وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی به دلیل وجود سرب بالا در خون و عدم مداوا و مسائل پزشکی دیگر ناشی از شکنجه، در وضع اورژانسی و بسیار وخیم قرار گرفته است.

هفته گذشته فرزند شیخ زکزاکی نیز با انتشار نامه ای برای چندمین بار از توطئه رژیم وابسته نیجریه برای به شهادت رساندن پدرش خبر داده و نوشته تقریباً همه گزینه ها برای نجات جان پدرم از دست رفته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "سفر درمانی شیخ زکزاکی به هند در دادگاه نیجریه آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر درمانی شیخ زکزاکی به هند در دادگاه نیجریه آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید