خنثی سازی کل تحریم ها باید خروجی مذاکرات باشد

به گزارش نیلی ابزار، تهران (پانا) - یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن اشاره به نگرش مثبت دولت سیزدهم مبنی بر گره نزدن معیشت مردم به مذاکرات وین، گفت باید بتوان از ظرفیت های داخل کشور و بعلاوه از هر ابزاری برای دور زدن تحریم ها نیز استفاده کرد.

خنثی سازی کل تحریم ها باید خروجی مذاکرات باشد

فداحسین مالکی در گفت و گو با پانا در مورد نگرش دولت سیزدهم به مذاکرات وین و خنثی سازی تحریم ها، اظهار کرد: ما در مذاکرات وین جدی هستیم چون دست ما پر است و این بازی هایی که اخیراً از غربی ها و آمریکایی ها مشاهده کردیم، آب در هاون کوبیدن است؛ دست آمریکایی ها خالی است، بر همین اساس در هر مرحله یک ایراد نو می گیرند.

وی با بیان اینکه خنثی سازی کل تحریم ها باید خروجی مذاکرات باشد، اضافه کرد: نکته دوم که رئیس جمهوری مطرح کردند این بود که اعلام کردند ما معیشت مردم را به وین گره نمی زنیم، یعنی ما باید بتوانیم از ظرفیت های داخل کشور استفاده کنیم و بعلاوه از هر ابزاری برای دور زدن تحریم ها نیز استفاده کنیم؛ به عبارت دیگر مسائل داخل کشور را به وین گره نزنیم. یکی از مسائلی که ما با دولت دوازدهم داشتیم، همین بود، ما همیشه متذکر می شدیم که مسائل داخل کشور را به مذاکرات گره نزنید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس بیان نمود: اگر دولت به بنیه داخلی کشور توجه داشته باشد و دستگاه های دولتی بر قیمت کالاهای اساسی نظارت و کنترل داشته باشند، علیرغم اینکه رئیس جمهوری برای تحقق اهداف خود جدی است و حضورشان نیز در بین مردم زیاد است، اما متأسفانه ما شاهد هستیم که بخش هایی از دولت با ایشان همراه نیست.

وی ضمن اشاره به سیاست همسایگی و منطقه ای دولت سیزدهم نیز گفت: در این حوزه گام های خوبی برداشته شده است، در دیپلماسی مالی با کشورهای همسایه این موضوع مدنظر قرار گرفته است. نگرش دولت و کمیسیون امنیت ملی مجلس نیز همین است. امروز فراکسیون استان های مرزی با 15 کشور همسایه را در مجلس داریم و ارتباطات خوبی با کشورهای همسایه برقرار شده است، حتی با سفرای کشورهای همسایه و منطقه شامل چین، هند، روسیه و کشورهای حاشبه خلیج فارس ارتباطات خوبی برقرار است تا ان شاالله بتوانیم با استفاده از این ظرفیت و به صورت رو در رو چالش های فی ما بین را رفع کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "خنثی سازی کل تحریم ها باید خروجی مذاکرات باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خنثی سازی کل تحریم ها باید خروجی مذاکرات باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید