حضور 15 کشور جهان در جشنواره علمی رباتیک

به گزارش نیلی ابزار، تهرات-خبرنگاران- رئیس کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا از برگزاری هشتمین جشنواره بین المللی رباتیک؛ هوش مصنوعی و اتوماسیون ایران به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) خبر داد.

حضور 15 کشور جهان در جشنواره علمی رباتیک

به گزارش روز چهارشنبه نیلی ابزار از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سروش صادق نژاد اظهار کرد: این دوره از جشنواره به میزبانی دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی تکنیک تهران) و همکاری کمیته ملی رباتیک جمهوری اسلامی ایران فیرا و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از 11 اسفند ماه و به مدت سه در محل دائمی نمایشگاه ها روز برگزار می شود.

رئیس کمیته ملی رباتیک ادامه داد: این جشنواره در سه بخش مسابقات رباتیک و هوش مصنوعی فیراکاپ آزاد ایران، اولین نمایشگاه صنعتی در حوزه رباتیک، هوش مصنوعی و اتوماسیون و اولین رویداد فناوری و نوآوری کشور در این بخش و در طی سه روز برگزار می شود.

وی در ادامه گفت : در بخش مسابقات سال جاری، تیم ها در قالب 28 لیگ دانش آموزی و دانشجویی شامل لیگ های: پیش بینی روند بازار سهام، بازشناسی فرامین صوتی، بازشناسی چهره در تصویر، بازشناسی اشیاء با نمونه های آموزشی کم و تشخیص موجودیت های نامدار متون فارسی در بخش هوش مصنوعی، لیگ های المپیک رباتهای انسان نما، رباتهای چرخدار سرعتی، رباتهای فوتبالیست انسان نما و ... برگزار می شود.

صادق نژاد شرح داد: در بخش دانش آموزی دو هزار شرکت کننده در قالب 337 تیم از 15 کشور در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران حضور دارند.

رئیس کمیته ملی رباتیک ادامه داد: تیم های برگزیده از بین 542 تیم رباتیک و هوش مصنوعی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، روسیه، استرالیا، تایوان، چین، آلمان، کره جنوبی، برزیل، مکزیک، ایتالیا، کانادا، اندونزی، ترکیه، افغانستان و لیتوانی برای حضور در این دوره از مسابقات انتخاب شده اند.

صادق نژاد با بیان اینکه این جشنواره در سه بخش برگزار می شود، گفت: جشنواره سال جاری متفاوت ترین رویداد این حوزه در کشور هست که سعی دارد بخش های مختلف آموزش، پژوهش، مهارت و کارآفرینی را به عنوان ارکان اصلی تولید ثروت در کشور با الگوی اقتصاد دانش بنیان در کنار هم قرار دهد.

رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: اولین رویداد فناوری و نوآوری حوزه رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی ایران با هدف ارائه دستاوردهای فناورانه و نوآورانه کشور در بخش های علمی و صنعتی و با حضور دانشگاه های برتر کشور از جمله دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ دانشگاه صنعتی شریف؛ دانشگاه تهران؛ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی تهران؛ دانشگاه شهید بهشتی تهران؛ دانشگاه الزهرا (س) و دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی و سایر مراکز رشد دانشگاهی و استارت آپ ها و شرکت های پیروز دانش بنیان کشور برگزار می شود.

وی اضافه کرد: اساتید و شرکت های پیروز این حوزه علاوه بر ارائه دستاوردهای خود؛ به ارائه سخنرانی های مختلفی در حوزه کارآفرینی بخش رباتیک و هوش مصنوعی با موضوع شهر هوشمند و هوش مصنوعی در حوزه سلامت به ارائه راهکارهای پیروزیت در راه اندازی کسب و کارهای جدید پرداخته شود.

صادق نژاد شرح داد: همچنین تلاش می شود تا تجربه های پیروز و ناپیروز صاحبان ایده و اساتید این حوزه با دیگران به اشتراک گذاشته شود. بخش نمایشگاهی این رویداد نیز تلاش دارد تا بتواند بخشی از دستاوردهای حوزه رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی کشور را در مقابل عموم به نمایش بگذارد تا بتوانیم علاوه بر ارائه این دستاوردها؛ گامی به سوی اجتماعی نمودن رباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی در کشور برداشته شود.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیک فیرا اشاره کرد؛ در بخش نمایشگاه صنعتی این رویداد نیز تلاش شده است تا شرکت های پیروز این حوزه بتوانند محصولات و دستاوردهای صنعتی خود را به نمایش بگذارند.

صادق نژاد اضافه کرد: مدرسه رباتیک و برنامه نویسی امیرکبیر با حضور پررنگ خود در این رویداد بزرگ سعی دارد تا با موضوع آموزش استاندارد در حوزه رباتیک، هوش مصنوعی و کارآفرینی، فضای آموزش کشور را در یک جهت اصولی و مطلوب قرار دهد تا با تربیت نیرو ماهر بتوانیم این چرخه علم تا ثروت را در یک برنامه راهبردی کوتاه مدت؛ میان مدت و بلند مدت عملیاتی شود.

**9465**1601**

منبع: ایرنا

به "حضور 15 کشور جهان در جشنواره علمی رباتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور 15 کشور جهان در جشنواره علمی رباتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید