حزب الله به آتش کشیده شدن اردوگاه آوارگان سوری در شمال لبنان را محکوم کرد

به گزارش نیلی ابزار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای به آتش کشیده شدن اردوگاه آوارگان سوری در شمال لبنان را محکوم کرد و خواستار مجازات عاملان آن شد.

حزب الله به آتش کشیده شدن اردوگاه آوارگان سوری در شمال لبنان را محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل نیلی ابزار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای اقدام برخی افراد در به آتش کشیدن چادر های اردوگاه آوارگان سوری در شهرک المنیه در شهرستان عکار در شمال لبنان را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری المنار، در این بیانیه آمده است: آنچه رخ داد، جنایت علیه شهروندان بی گناه سوریه است و از مقامات ذی صلاح خواسته می شود تا با پیگرد عاملان و مجازات های سخت برای آنها، از وقوع مجدد این حوادث دردناک جلوگیری کنند.

حزب الله همچنین بر لزوم حفظ روحیه همکاری و برادری موجود بین مردم لبنان و برادران سوری آن ها تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی سوریه، چند شهروند لبنانی شامگاه دیروز اردوگاه آوارگان سوری واقع در شهرک المنیه را به آتش کشیدند. به آتش کشیدن این اردوگاه که شامل حدود 100 چادر است، منجر به آواره شدن صد ها نفر از ساکنان آن شده است.

درباره این حادثه گفته شده که یک نفر از شهرک المنیه با چند کارگر سوری که در این شهرک سکونت داشته اند، اختلاف پیدا کرد و کار به مشاجره کشید و 3 نفر در این مشاجره زخمی شدند. پس از این مشاجره، گروهی از جوانان وارد اردوگاه شدند و چادر های آوارگان سوری را آتش زدند.

رمزی نهرا استاندار شمال لبنان با تاکید بر اینکه این اردوگاه تحت نظارت ارتش لبنان و سازمان ملل قرار گرفته است، گفت: ما این حادثه را به شدت محکوم می کنیم و البته می توان آن را یک کار فرد دانست.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "حزب الله به آتش کشیده شدن اردوگاه آوارگان سوری در شمال لبنان را محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب الله به آتش کشیده شدن اردوگاه آوارگان سوری در شمال لبنان را محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید