تقسیم کار جدید در حوزه گردشگری ورزشی دنبال می گردد

به گزارش نیلی ابزار، رییس فدراسیون ورزش های همگانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توسعه گردشگری ورزشی گفت: این فدراسیون، موضوع تقسیم کار جدید در حوزه گردشگری ورزشی را با ایجاد تعاملی جامع و مبتنی بر حفظ منافع سازمان های متولی دنبال می نماید.

تقسیم کار جدید در حوزه گردشگری ورزشی دنبال می گردد

افشین ملایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه ورزش همگانی و تندرستی ملی به عنوان یکی اصلی ترین منافع ملی مطرح است، افزود: توجه به برطرف موانع موجود در کانون های جمعیتی مختلف به منظور افزایش مشارکت مردم در ورزش و استفاده مطلوب از عوامل انگیزشی و عناصر مؤثر بر مشارکت عمومی، 2 اصل مهم در تدوین برنامه ها و راهبردهای این فدراسیون به شمار می رود.

رییس فدراسیون ورزش های همگانی کشور به امضای تفاهم نامه ای میان این فدراسیون با صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزشی با موضوع گردشگری ورزشی در اوایل دی ماه سال جاری اشاره و توضیح داد: مجموعه ای از امکانات و خدمات سفر و گردشگری در اختیار شرکت های تابعه صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان قرار گرفته است که با امضای این تفاهم نامه زمینه لازم برای استفاده از این امکانات متناسب با ظرفیت های ساختاری فدراسیون در بحث گردشگری ورزشی فراهم شده است.

ملایی در ادامه درباره چگونگی همسو ساختن فعالیت های انجمن گردشگری ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی با برنامه های وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یادآور شد: در صورتی که تصمیمات بر مبنای استدلال اتخاذ گردد و منطق نیز حاکم باشد می توان برای تقسیم کار جدید مبتنی بر حفظ منافع سازمانی هر یک از طرفین اقدام کرد.

وی افزود: اگر توجه به حفظ منافع ملی و رضایت و لذت بردن مردم از مواهب طبیعی در تصمیم گیری ها مدنظر قرار گیرد در تعاملی همسو و به نحوی مطلوب از ظرفیت های دستگاه های اجرایی برای توسعه گردشگری ورزشی استفاده خواهد شد.

ملایی افزود: آنالیز هر موضوعی همچون گردشگری ورزشی که ورزش در آن نام و نقشی داشته باشد از مأموریت های تخصصی فدراسیون ورزش های همگانی محسوب می گردد و زمانی می توان در حوزه ای اثرگذار بود که تمامی ذینفعان وارد تصمیم گیری شوند و ازاین رو برقراری یک تعامل مؤثر برد - برد در دستور کار این فدراسیون قرار گرفته است.

گردشگری ورزشی با نظارت و موضوع فدراسیون ورزش های همگانی پیش می رود

دبیر فدراسیون ورزش های همگانی نیز در ادامه این گفت وگو به بعضی توافقات اولیه با وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اشاره نمود و گفت: بر این اساس، مباحث مربوط به گردشگری ورزشی با نظارت و موضوع فدراسیون ورزش های همگانی و در چارچوب قوانین تدوین شده پیگیری خواهد شد.

محمدرضا فروحی افزود: آموزش راهنمایان گردشگری ورزشی و صدور کارت برای آموزش دیدگان و راهنمایی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری به همکاری با انجمن گردشگری ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی برای توسعه دوسویه گردشگری و ورزش از جمله موارد مدنظر در تعامل با وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است.

وی با اشاره به اینکه راستا سختی برای عملیاتی شدن برنامه ها و پیشنهادها در حوزه گردشگری ورزشی وجود دارد، توضیح داد: طرح شفا و شناسایی شهرهای فعال ایران در زمینه ورزش همگانی از جمله طرح هایی است که با مشارکت همه جانبه 2 وزارت و دیگر دستگاه ها اجرایی شده است و امید می رود در حوزه گردشگری ورزشی و ورزش های طبیعی هم با تعامل و همکاری، طرح ها و برنامه های مناسبی به اجرا درآید.

منبع: چمدان

به "تقسیم کار جدید در حوزه گردشگری ورزشی دنبال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقسیم کار جدید در حوزه گردشگری ورزشی دنبال می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید