تفاوت عضله و چربی

به گزارش نیلی ابزار، اگر تمرین نکنید، عضلات شما تبدیل به چربی می شوند. این جمله ای است که ممکن است در باشگاه با آن آشنا شده باشد. اما چقدر این ادعا صحت دارد؟

تفاوت عضله و چربی

آیا چربی به عضله تبدیل می گردد؟ 5 اشتباه رایج کاهش وزن

ما طبیعتمان این است که گول بخوریم! هر چه که در مجلات بخوانیم و یا در یک شبکه های اجتماعی ببینیم را باور می کنیم، بدونی اینکه حتی تحقیقی انجام دهیم.

افسانه های تناسب اندام و کاهش وزن به طور عجیبی محبوبند، اما خیلی هاشان واقعا در حد یک افسانه اند. با بعضی از احمقانه ترین آنها آشنا شوید:

اشتباه شماره 1
باید دراز نشست های زیادی انجام دهید تا شکمتان شش تکه گردد.
حقیقت
شکم شما همین حالا هم شش تکه است! به آن عضله راست شکم گفته می گردد، و در زیر لایه ای از چربی پنهان شده است. برای اینکه شش تکه شکم شما نمایان گردد، باید چربی های شکمتان را کاهش و در عین حال عضلاتتان را هم تمرین دهید.

اگر چربی سوزی نکنید، هیچ مقدار تمرینات شکمی، شکمتان را شش تکه نخواهد کرد. پس باید مراقب مقدار مصرف کالری تان باشید، تمام عضلات بدنتان را بپرورانید، و بیشتر ورزش کنید. این تنها راهی است که واقعا می توان چربی سوزی کرد.

اشتباه شماره 2
کار بر روی عضله خاصی، چربی های اطرافش را خواهد سوزاند.
حقیقت
شما نمی توانید انتخاب کنید که کدام چربی بدنتان را بسوزانید. این بدن شماست که این انتخاب را انجام می دهد، و آن هم فقط زمانی که دیگر گلوکزی برای سوزاندن وجود نداشته باشد. شما باید تمام بدنتان را به کار بگیرید، تا کل بدنتان چربی سوزی کند. انتها بدنی با چربی پایین تر خواهید داشت، نه فقط اندامی که بدون چربی است.
اشتباه شماره 3
چربی هات رو به عضله تبدیل کن!
حقیقت
این کلمات را تقریبا در بیشتر تمرینات اینترنتی و کتاب های الکترونیکی دیده اید، اما حقیقت این است که شما نمی توانید چربی ها را به عضله تبدیل کنید. چربی، ذخیره اسیدهای چرب است، در حالی که عضلات از فیبرهای ماهیچه ای ساخته شده است. شما می توانید از شر چربی ها خلاص شوید، و عضله بسازید تا جای آنها را بگیرد. اما نمی توانید چربی ها را به عضله تبدیل کنید.
اشتباه شماره 4
چربی نخورید، شما را چاق می نماید!
حقیقت
این حرف کمی صحیح است و کمی نه. هر گرم چربی 9 کالری دارد، یعنی دو برابر بشتر از کربوهیدرات و پروتئین ها. اما با اینحال خوردن چربی شما را چاق نخواهد کرد! تنها چیزی که می تواند شما را چاق کند مصرف مقدار زیادی کالری است. دو هزار کالری چربی، پروتئین و کربوهیدرات بهرحال مساوی با 2000 کالری خواهد بود، مهم نیست که به چه تناسبی تقسیمش کنید.

حقیقت همانی بود که گفته شد، خوردن چربی (چربی غیر اشباع و سالم) می تواند در حقیقت چربی سوزی را برایتان ساده تر کند، نه اینکه شما را چاق کند.

اشتباه شماره 5
کربوهیدرات و چربی را کاهش دهید و پروتئین بیشتری بخورید.
حقیقت
اگر می خواهید چربی بسوزانید، تعادل، یک باید است. بدن شما به اسیدهای چرب محتاج است، و کاهش زیادش در برنامه غذایی تان باعث خواهد شد تا بدن شما به چربی های ذخیره شده اش وفادار بماند.

کربوهیدرات ها هم به انرژی تبدیل می شوند، که برای بدنسازی و تمرینات کاردیوتان به آن نیاز دارید. البته باید مقدار مصرف پروتئینتان را هم مقداری افزایش دهید، اما چربی و کربوهیدرات را بیش از مقدار کم نکنید.

منبع: سایت مجله سلامت

منبع: راسخون

به "تفاوت عضله و چربی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت عضله و چربی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید