آشنایی با تناژ های شیک و زیبا از رنگ سبز در اتاق نشیمن

به گزارش نیلی ابزار، هنگامی که قصد انتخاب رنگ مناسب برای اتاق نشیمن را دارید، احتمالا شما هم مانند افراد بسیاری تمایل زیادی به رنگ های روشن و خنثی نشان می دهید. به همین دلیل پالتی مانند رنگ سبز در اتاق نشیمن کمتر در خانه ها دیده می گردد. بسیاری از خانه های مدرن به سادگی از رنگ های سفید، خاکستری یا حتی کرم کم رنگ استفاده می نمایند و سپس رنگ های مجذوب کننده و برجسته تر را به وسیله لوازم دکوری و مبلمان خانه به دکوراسیون اضافه می نمایند. اما برای آنهایی که دوست دارند احساس متفاوت بودن داشته باشند، سبز یکی از برترین گزینه ها خواهد بود زیرا این رنگ تعادلی مناسب از کلاس و زیبایی در خود دارد.

آشنایی با تناژ های شیک و زیبا از رنگ سبز در اتاق نشیمن

به جای اینکه از رنگ سبز فقط بصورت جزئی در دکوراسیون بهره ببرید می توانید با رنگ کردن قسمت زیادی از اتاق، حسی از تازگی و بودن در طبیعت را برای همواره در وجود خود احساس کنید بخصوص در این زمان که کم کم به فصل زیبای پاییز نزدیک می شویم. نشیمن به رنگ سبز می تواند شکل های بسیار متفاوتی به خود بگیرد زیرا تناژهای بسیار متنوعی و البته زیبایی از رنگ سبز وجود دارند که هر کدام حالتی کاملا متفاوت در دکوراسیون خانه بوجود می آورند.

تنها موردی که در این زمینه باید رعایت کنید انتخاب سایه مناسب از رنگ سبز است. همانطور که در شکل های زیر تعیین است، اگر می خواهید فضایی دنج و گرم بوجود بیاورید بهتر است از سایه های روشن به صورت گسترده در اتاق نشیمن بهره ببرید در صورتی که سایه های تیره تر رنگ سبز مانند سبز زمردی، غنا و شکوه بیشتری به دکوراسیون اتاق نشیمن می دهند.در هر حال، فارغ از اینکه چه سایه ای انتخاب می کنید، سبز تازگی و نشاط را با خود به دکوراسیون اتاق نشیمن منزلتان می آورد.

اگر آشپزخانه منزلتان مستقیما به اتاق نشیمن متصل می گردد، در این صورت سبز یک گزینه عالی برای انتخاب بعنوان تم اصلی نشیمن است زیرا سبز بخوبی فضای این دو اتاق مهم در خانه را از هم جدا می نماید. در چنین شرایطی بهتر است برای آشپزخانه از تن های خنثی مانند سفید یا خاکستری بهره ببرید تا دکوراسیون داخلی خانه خیلی یکنواخت و زننده بنظر نرسد. استفاده ترکیبی از رنگ سبز در کنار رنگ خنثی، علاوه بر اینکه تعادل را در محیط برقرار می نماید، خود اتاق نشیمن را با ظاهر زیباتر و لطیف تری بنمایش می گذارد.

البته راه دیگری هم برای استفاده از رنگ سبز در اتاق نشیمن پیش رو دارید که اندکی محافظه کارانه تر است. می توانید رنگ دیوارهای نشیمن را به رنگ سبز خیلی روشن انتخاب نموده یا اگر سفید هستند آنها را به حال خود رها کنید سپس مبلمان راحتی و لوازم دکوری خود را به رنگ سبز انتخاب کنید. جایگاه ها، لامپ ها، فرش، قالی، آویزها و حتی کوسن و بالشتک های مبل راحتی هم گزینه های بسیار مناسبی برای انتخاب به رنگ سبز هستند. با این کار اتاق نشیمن منزلتان همواره شیک و مطابق با مد روز بنظر خواهد آمد.

همانطور که در ابتدا اشاره شد، رنگ سبز تناژهای بسیار متفاوتی دارد. یکی از این تناژها که در زمره محبوبترین ها هم قرار می گیرد رنگ سبز لیمویی است. سبز لیمویی رنگ مورد علاقه بسیاری از مردم است زیرا هم آرامش خاصی دارد و هم شاد و طبیعی جلوه می نماید، همین عامل شاد و در عین حال سنگین بودن رنگ سبز لیمویی است که آنرا برای دکوراسیون داخلی بسیار مناسب می نماید. بعداز اینکه نشیمن خود را به این رنگ درآوردید، سعی کنید حتما بروی مبلمان مناسب با طراحی ساده تمرکز کنید تا جلوه مدرن دکوراسیون بهتر و تاثیرگذارتر نشان داده گردد.

خوبی رنگ سبز این است که با رنگ های بسیار متعددی هماهنگ می گردد بنابراین حتما لازم نیست رنگ سبز را فقط به صورت تک و تنها یا در ترکیب با رنگ های خنثی مانند سفید و قهوه ای در دکوراسیون بهره ببرید، ترکیب سبز با رنگ هایی مانند نارنجی، کرم، بژ، قهوه ای و زرد هم ظاهر بسیار زیبایی در دکوراسیون ایجاد می نماید. این رنگ ها را همانطور که گفتم، می توانید از طریق کوسن ها، پرده ها، دیوار تاکیدی، قالی یا هر وسیله دکوری دیگر، وارد اتاق نشیمن سبز رنگتان نموده تا به سادگی هر چه تمام تر دکوراسیونی بانشاط و پرانرژی داشته باشید.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

منبع: اتاق

به "آشنایی با تناژ های شیک و زیبا از رنگ سبز در اتاق نشیمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با تناژ های شیک و زیبا از رنگ سبز در اتاق نشیمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید