265 کیلومتر فیبرنوری روستایی در خراسان جنوبی اجرا می گردد

به گزارش نیلی ابزار، خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: به منظور کیفیت ارتباطات روستایی از محل اعتبارات ملی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات 265 کیلومتر فیبرنوری روستایی در استان اجرا می گردد.

265 کیلومتر فیبرنوری روستایی در خراسان جنوبی اجرا می گردد

مصطفی بهی، امروز سه شنبه 9 دی در نشست کنترل پروژه های ارتباطی استان اضافه نمود: از محل اعتبارات طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پروژه توسعه ارتباطات روستایی موسوم به تار در 2 فاز برای اتصال روستاها به شبکه فیبرنوری در دست انجام است.

به گزارش نیلی ابزار، وی اظهار کرد: هدف از اجرای این پروژه ارتقای کیفیت ارتباطات و افزایش پهنای باند روستایی است که در اجرای این پروژه 18 مرکز تلفن روستایی و 34 سایت تلفن همراه به شبکه فیبرنوری متصل می شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: این اقدام مهم با توجه به پهنای باند بالای فیبرنوری، بر کیفیت ارتباطات کنونی روستاهای هدف بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی بیان نمود: از میزان فیبر مصوب شده برای اجرا در سطح استان در حال حاضر 136 کیلومتر به طور کامل اجرا شده است و اکنون هفت مرکز تلفن روستایی و 16 سایت همراه از این محل به شبکه فیبرنوری متصل شده اند.

بهی پیشرفت پروژه اجرای فیبرنوری در خراسان جنوبی را 51 درصد برآورد کرد و یادآور شد: از این لحاظ خراسان جنوبی جزو استان های پیشرو کشور است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "265 کیلومتر فیبرنوری روستایی در خراسان جنوبی اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "265 کیلومتر فیبرنوری روستایی در خراسان جنوبی اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید