هوای تهران سالم است

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از افزایش موقتی غلظت آلاینده ازن و ذرات معلق در هوای پایتخت طی امروز (12 خرداد) اطلاع داد.

هوای تهران سالم است

حسین شهبازی در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان دهنده کاهش میزان ناپایداری جوی طی صبح امروز (12 خرداد) است، اظهار کرد: کاهش ناپایداری های جوی همراه با ازدیاد تردد خودروها سبب افزایش موقتی غلظت آلاینده ها در هوای پایتخت می گردد.

وی با اشاره به اینکه به تدریج در طول روز با تابش نور خورشید و افزایش دما شرایط لازم برای افزایش غلظت آلاینده ازن فراهم می گردد، توضیح داد: با تغییر وضعیت جوی تا عصر امروز، برای بعضی ساعات وزش باد انتظار می رود که در پراکندگی آلاینده ها و بهبود وضعیت کیفیت هوا موثر است.

مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ادامه داد: با وجود افزایش نسبی غلظت آلاینده ها از جمله ذرات معلق و ازن طی بعضی ساعات امروز (12 خرداد) شرایط سالم کیفیت هوا در اکثر مناطق شهر تهران برقرار است.

شهبازی با بیان اینکه به تدریج از اواخر امروز از میزان ناپایداری جوی کاسته می گردد، گفت: با تداوم این وضعیت جوی تا فردا (13 خرداد) روند افزایشی غلظت بعضی آلاینده ها در تهران دور از انتظار نیست.

به گفته شهبازی همزمان با افزایش ناپایداری های جوی طی فردا (13 خرداد) در بعضی ساعات شاهد افزایش میزان ابرناکی و وزش باد خواهیم بود که سبب تداوم شرایط مساعد کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت می گردد همچنین دمای هوا تا روز آینده روند افزایشی دارد.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه کیفیت هوای 24 ساعت گذشته تهران منتهی به 8 صبح امروز با میانگین 62 در شرایط سالم قرار داشت، اظهار کرد: کیفیت هوای هم اکنون نیز با شاخص میانگین 68 همچنان در شرایط سالم است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هوای تهران سالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوای تهران سالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید