لیگ برتر فوتبال، شروع سال فوتبالی 98 با دربی اصفهان، تقابل استاد و شاگرد در نصف دنیا

تیم های فوتبال ذوب آهن و سپاهان در نخستین دیدار سال جدید امروز (سه شنبه) به مصاف هم می روند.

لیگ برتر فوتبال، شروع سال فوتبالی 98 با دربی اصفهان، تقابل استاد و شاگرد در نصف دنیا

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران, امروز (سه شنبه) دربی اصفهان با مصاف تیم های فوتبال سپاهان و ذوب آهن نخستین بازی فوتبال سال 1398 را رقم می زند, جایی که دو تیم با شرایطی متفاوت کار سختی پیش روی هم خواهند داشت. این دیدار که که یک بازی معوقه از هفته نوزدهم لیگ برتربه حساب می آید، یکی از دربی های حساس ایران و به نوعی می توان گفت بعد از دربی تهران بین تیم های استقلال و پرسپولیس می تواند دومین دربی حساس کشور لقب بگیرد.

سپاهان در حالی در این دیدار گام به میدان می گذارد که نتیجه ای که مقابل ذوب آهن کسب می نماید برای تیم های بالای جدول نظیر استقلال، تراکتورسازی, پرسپولیس و پدیده پراهمیت است, علاوه بر اینکه سپاهان با پیروزی و کسب 3 امتیاز در این بازی می تواند صدرجدول را از پرسپولیس پس بگیرد. در آن سو ذوبی ها نیز که در سرانجام سال گذشته نتایج خوبی را کسب نموده و ناکامی های قبلی را به فراموشی سپرده اند، قصد دارند با پیروزی بر رقیب دیرینه خود علاوه بر بهبود صندلی شان در جدول با قدرت در ادامه مسابقات لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا حضور یابند.

نکته دیگر این دربی, رویارویی امیر قلعه نویی و علیرضا منصوریان, و به نوعی مصاف شاگرد و استاد در قامت مربی به حساب می آید. از نگاه دیگر منصوریان و قلعه نویی هر دو سابقه راهنمایی تیم فوتبال استقلال را نیز برعهده داشته اند و حالا در دربی پایتخت باید پنجه در پنجه یکدیگر بیندازند.

در این بین تیم فوتبال ذوب آهن اخیرا در لیگ قهرمانان آسیا نتایج خوبی گرفته است و هم اکنون توانسته بعد از دو پیروزی در پلی آف ای مسابقات, در گروهش 4 امتیازی باشد، البته ذوب آهن متحول شده این روز ها در لیگ برتر نیز توانسته در هفته گذشته 2 بر صفر استقلال خوزستان و پیش از آن پدیده را در مشهد با یک گل شکست دهد. نتایجی که نمی توان با وجود آنها کار سپاهان را در این بازی آسان دانست.

سپاهان اما در بازی قبلی خود مقابل فولاد خوزستان دو امتیاز حساس را از دست داده است و به هیچوجه دیگر قصد ندارد با وجود رقابت بالای جدول حتی یک امتیاز از کف بدهد، البته سپاهانی ها در این بازی از امتیاز میزبانی هم برخوردار هستند و می توانند با فشار حداکثری طرفداران شان کار را برای ذوب آهن سخت نمایند و نتیجه دلخواه شان را از این بازی مهم کسب نمایند.

تیم فوتبال ذوب آهن در این بازی کلیدی ترین بازیکن خود, یعنی قاسم حدادی فر را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و سپاهان نیز از وجود محمد ایرانپوریان و احتمالا محسن مسلمان برای مصدومیت در این بازی محروم است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "لیگ برتر فوتبال، شروع سال فوتبالی 98 با دربی اصفهان، تقابل استاد و شاگرد در نصف دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیگ برتر فوتبال، شروع سال فوتبالی 98 با دربی اصفهان، تقابل استاد و شاگرد در نصف دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید