رهبران اروپا برای ملاقات با پوتین مخالفت کردند

به گزارش نیلی ابزار، به رغم کوشش های آلمان و فرانسه برای حضور ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در اجلاس سران اروپا، اما شماری از کشورهای این قاره حاضر به پذیرفتن دستور جلسه این اجلاس نشدند.

رهبران اروپا برای ملاقات با پوتین مخالفت کردند

به گزارش گروه سیاسی نیلی ابزار، شبکه بلومبرگ به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: حدود 10 کشور عضو اتحادیه اروپا مخالفت خود را با طرح آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه برای برگزاری اجلاس سران اتحادیه اروپا و ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه ابراز داشته اند.

براساس این گزارش، 10 کشور احساس از اینکه در آخرین لحظه حضور پوتین در اجلاس سران اتحادیه اروپا در دستور کار جلسه فعلی نهاده شد ابزار ناراحتی کردند.

روزنامه بیزینس اینسایدر با تایید این گزارش مطرح کرد که کشور های اروپایی هم مرز با روسیه طرح ملاقات با پوتین را رد نموده اند.

پیش از این روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی از کوشش صدراعظم آلمان و رییس جمهوری فرانسه برای ملاقات رهبران اروپا با رییس جمهوری روسیه اطلاع داد.

فایننشال تایمز به نقل از افراد آشنا با تصمیمات دیپلماتیک گزارش داد که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان و امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه به طور خصوصی خواهان نشست سران اروپایی با حضور ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در کوشش برای راهنمایی اتحادیه اروپا به سمت تعامل نزدیکتر با روسیه هستند.

فایننشال تایمز به نقل از دیپلمات های مطلع نوشت: پیشنهاد نشست سران اروپا توسط مرکل پیش می رود و مکرون از این ایده حمایت می نماید.

کوشش ها رهبران آلمان و فرانسه برای حضور مجدد پوتین در نشست سران اروپا در حالی انجام می گردد که رییس جمهوری روسیه پیش از بحران اوکراین چندین بار در جلسات اجلاس سران اتحادیه اروپا شرکت کرد و آخرین بار در ژانویه (دی) 2014 این کار را انجام داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رهبران اروپا برای ملاقات با پوتین مخالفت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رهبران اروپا برای ملاقات با پوتین مخالفت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید