خوزستان به 50 درجه می رسد

مدیرکل هواشناسی خوزستان از پیش بینی وقوع دماهای 50 درجه سانتیگراد در بعضی مناطق استان اطلاع داد.

خوزستان به 50 درجه می رسد

محمد سبزه زاری در گفت وگو با خبرنگاران، اظهار کرد: آسمان استان خوزستان تا 24 ساعت آینده صاف تا کمی ابری و در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی همراه با وزش باد و افزایش رطوبت پیش بینی می گردد.

وی اضافه کرد: از بعدازظهر امروز تا اوایل هفته آینده مجددا شاهد افزایش ضرایب ناپایداری خواهیم بود که در بعدازظهرها تا اوایل شب احتمال افزایش ابر، رگبار پراکنده، رعد و برق و تندباد لحظه ای به ویژه در مناطق شمال شرق و شرق استان وجود خواهد داشت.

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: همچنین تا اواخر هفته آینده دماهای بالا و نزدیک 50 یا 50 درجه سانتیگراد در بعضی مناطق استان از جمله اهواز، آبادان، امیدیه و شوش پیش بینی می گردد.

سبزه زاری بیان نمود: در شبانه روز گذشته اهواز با 49 و دهدز با 23 درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان بودند. تغییرات دمای اهواز در این مدت نیز بین 30 تا 49 درجه سانتیگراد در نوسان بود.

اطلاعیه هواشناسی خوزستان در مورد افزایش دما

به گزارش خبرنگاران، همچنین در اطلاعیه شماره 16 امروز (16 خردادماه) اداره کل هواشناسی خوزستان آمده است: طبق آنالیز نقشه های پیش یابی تا حداقل اواخر هفته آینده در سطح استان هوای گرم مستقر است که وقوع دمای 50 درجه سانتیگراد یا بالاتر به ویژه در شهرهای اهواز و حومه، آبادان، شوش، امیدیه، بستان و شوشتر مورد انتظار است.

همچنین طی امروز تا صبح روز سه شنبه هفته آینده شاهد جنوبی شدن جریانات و افزایش رطوبت از اوایل شب تا اوایل صبح در شهرهای ساحلی و جنوبی استان به ویژه ماهشهر و هندیجان خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "خوزستان به 50 درجه می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوزستان به 50 درجه می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید