تورم سوئیس به صفر درصد نزدیک شد

نرخ تورم سوئیس به پایین ترین سطح خود از سال 2017 رسید.

تورم سوئیس به صفر درصد نزدیک شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ تورم سوئیس در دوازده ماه منتهی به ژوئیه به 0.3 درصدکاهش یافت که پایین ترین نرخ تورم این کشور از ژوئیه 2017 محسوب می گردد. این نرخ تورم که 0.2 درصد کمتر از نرخ پیش بینی شده توسط کارشناسان بود بیش از همه تحت تاثیر کاهش قیمت ها در بخش حمل و نقل، رستوران و هتلداری و مواد غذایی قرار گرفته است.

در بین بخش های مختلف، تورم بخش حمل و نقل از یک درصد در ماه ژوئن به 0.4 درصد در ماه ژوئیه کاهش پیدا نموده است. در دیگر بخش ها، تورم بخش رستوران و هتلداری از 0.7 درصد به 0.6 درصد و لباس و کفش از 3.5 درصد به 2.2 درصد کاهش پیدا نموده است. تورم در سه بخش نیز وارد حوزه منفی شده است: تورم نوشیدنی ها و غذا تا انتها ماه ژوئیه منفی 0.4 درصد، مراقبت های درمانی منفی 0.3 درصد و فرهنگ منفی 0.8 درصد اندازه گیری شده است.

گفتنی است که متوسط نرخ تورم سوئیس دربازه زمانی 1956 تا 2019 معادل 2.38 درصد بوده که بالاترین نرخ ثبت شده مربوط به تورم 11.92 درصد دسامبر 1972 و کمترین تورم ثبت شده نیز مربوط به تورم منفی 1.4 درصدی اوت سال 2015 بوده است.

هسته تورمی که تغییرات قیمت گروه مواد غذایی و انرژی را به دلیل نوسانات بالای آن ها اندازه نمی گیرد تا انتها ماه ژوئیه به 0.4 درصد کاهش پیدا نموده است که در طول پنج ماه اخیر بی سابقه است. نرخ تورم ماهانه نیز به 0.5 درصد رسیده است که از ژوئیه سال 2015 تاکنون بی سابقه بوده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تورم سوئیس به صفر درصد نزدیک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورم سوئیس به صفر درصد نزدیک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید