اوباما کرونا گرفت

به گزارش نیلی ابزار، خبرگزاری خبرنگاران-رئیس جمهور پیشین آمریکا از ابتلای خود به کرونا خبر داد.

اوباما کرونا گرفت

به گزارش خبرگزاری نیلی ابزار، رئیس جمهور پیشین آمریکا شبانگاه یکشنبه به وقت تهران از آزمایش مثبت کرونای خود خبر داد.

به گزارش خبرگزاری نیلی ابزار، باراک اوباما رئیس جمهور پیشین آمریکا در توییتی نوشت: آزمایش کووید من مثبت اعلام شد. من چند روزی است که گلو درد دارم، اما حالم خوب است. من و میشل(همسر باراک اوباما) از اینکه واکسینه شدیم و تقویت شدیم سپاسگزاریم. آزمایش او منفی اعلام شد. اگر واکسن نزده اید، برای کاهش موارد ابتلا، باید واکسن بزنید.

شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از 966218 نفر اعلام شده است. آمارهای منتشر شده حاکی از آن است که 14 درصد از قربانیان کرونا در سرتاسر جهان آمریکایی بوده و 19 درصد از موارد ابتلا به این ویروس نیز در آمریکا گزارش می شود. آمریکا در میان کشورها ثروتمند که به واکسن دسترسی دارند نیز بالاترین سرانه مرگ و میر را داراست.

اخیراً روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز گزارش کرد که جهش سویه اومیکرون ده ها میلیون آمریکایی را بیمار کرده و بیمارستان ها مملو از جمعیت است. از طرف دیگر، روزنامه وال استریت ژورنال نیز گزارش داد که سویه اومیکرون در حال آسیب رساندن به بیمارستان های ایالات متحده در مقیاسی است که قبلاً در همه گیری دو ساله دیده نشده بود.

در بخش هایی از گزارش این روزنامه آمده است که اینک بیمارستان ها در مناطقی که موج اومیکرون شروع به کاهش کرده اعلام کرده اند که قادر به ادامه فعالیت نیستند و تلفات فیزیکی و روحی و روانی برای پرستاران، پزشکان و سایر کارکنان بیمارستان افزایش یافته است.

نظرسنجی های اخیر نیز نشان دهنده افزایش ترس و نگرانی از تسریع شیوع کرونا در میان آمریکایی هاست به طوریکه اخیراً نتایج یک بررسی نشان داد که اغلب آمریکایی ها در یک نظرسنجی نو که نشان از تسلیم شدن و درماندگی آن ها داشت، گفتند معتقدند برای همیشه یا حداقل برای مدت طولانی درگیر کرونا خواهند بود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "اوباما کرونا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما کرونا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید