ان بی سی: ممکن است ترامپ فردی جز شاناهان را نامزد وزارت دفاع کند

یک رسانه آمریکایی اطلاع داد، رئیس جمهور این کشور که اواخر اردیبهشت تصمیم گرفته بود پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع آمریکا را به عنوان وزیر پیشنهادی مشخص کند، درباره این تصمیم به تردید افتاده است.

ان بی سی: ممکن است ترامپ فردی جز شاناهان را نامزد وزارت دفاع کند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، با گذشت بیش از یک ماه از بیانیه کاخ سفید درباره تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای معرفی پاتریک شاناهان وزیر دفاع موقت به سنا برای تصدی سمت وزارت دفاع این کشور، رسانه های آمریکایی نوشته اند که وی در این تصمیم مردد شده و ممکن است فرد دیگری را برای ریاست بر پنتاگون معرفی کند.

شبکه ان بی سی به نقل از چهار منبع آگاه خبر داده که رئیس جمهور آمریکا در حال ارزیابی مجدد تصمیم خود برای انتخاب وزیر دفاع است.

با گذشت بیش از یک ماه از رسانه ای شدن تصمیم ترامپ برای معرفی شاناهان به عنوان وزیر پیشنهادی دفاع، تاکنون کاخ سفید و دولت او هنوز رسما اقدامی در جهت معرفی شاناهان انجام نداده است.

طبق گزارش ان بی سی، ترامپ در جریان سفر هفته گذشته خود به نورماندی فرانسه از سه نفر خواسته بود که به او گزینه های پیشنهادی برای معرفی به عنوان وزیر دفاع ارائه دهند.

این رسانه آمریکایی به نام این سه نفر اشاره ای ننموده اما خبر داده که طی این گفت و گوها از مارک اِسپِر به عنوان جایگزین برای شاناهان نام برده شده است.

مارک اسپر دبیر ارتش آمریکا

اسپر از سال 2017 تاکنون در سِمت دبیر ارتش مشغول به فعالیت بوده است. دبیری ارتش در آمریکا، عالی ترین مقام غیرنظامی در ارتش آمریکا محسوب می گردد.

یک منبع آمریکایی نزدیک به ترامپ به ان بی سی گفته است که هیچ کسی در حال کوشش برای [معرفی] شاناهان نیست.

شاناهان 56 ساله که در سال 2017 به عنوان قائم مقام وزارت دفاع آمریکا به دولت ترامپ پیوسته، از زمان استعفای جیمز متیس وزیر دفاع سابق در دی ماه 1397 سرپرست این وزارتخانه بوده است.

ترامپ دوم دی ماه بود که در پیغام توییتری اعلام نموده بود: خرسندم که اعلام کنم که پاتریک شاناهان معاون بسیار مستعد وزارت دفاع، از 1 ژانویه 2019 (11 دی) سرپرستی وزارت دفاع را بر عهده می گیرد. پاتریک در هنگام فعالیت به عنوان معاون و پیش از آن در بوئینگ فهرست بلندی از دستاورد دارد. او فوق العاده خواهد بود. (جزئیات بیشتر)

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "ان بی سی: ممکن است ترامپ فردی جز شاناهان را نامزد وزارت دفاع کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ان بی سی: ممکن است ترامپ فردی جز شاناهان را نامزد وزارت دفاع کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید